9-03-18
Gm. Czersk. Budynek mieszkalny w Młynkach został wyłączony z użytkowania
„Ogień pojawili w mgnieniu oka. Akurat byłem
na parterze domu”


Budynek mieszkalny w Młynkach, w gm. Czersk (sołectwo Rytel), w którym wczoraj (8.03) wybuchł pożar został wyłączony z użytkowania. Dziś (9.03) pracownicy Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Chojnicach wydali zakaz przebywania w obiekcie.

- Do poniedziałku pogorzelcy będą mieli zabezpieczony nocleg w hotelu, od poniedziałku otrzymają tymczasowe mieszkanie socjalne. Dodatkowo na posesję zostanie podstawiona przyczepa kempingowa, która będzie służyła, jako baza socjalna na czas prac porządkowych. Jednocześnie, po rozpoznaniu przez pracownika socjalnego potrzeb pogorzelców, MGOPS udzieli im wsparcia przewidzianego w ustawie o pomocy społecznej – informuje Tomasz Stoltmann, sekretarz gminy Czersk.

Pomoc deklaruje także sołtys Rytla Łukasz Ossowski.

- Ogień pojawił się w mgnieniu oka. Akurat byłem na parterze domu. Zauważyłem dym wydobywający się z poddasza i płomienie z okolicy komina na górze. Chciałem sam spróbować ugasić pożar, podłączyłem nawet wąż, ale było już za późno. Dach palił się jak pochodnia, eternit strzelał na kilkadziesiąt metrów. Wyglądało to strasznie – mówi Tadeusz Ławski, który przypuszcza, że przyczyną pożaru mógł być nieszczelny komin uszkodzony w trakcie ubiegłorocznej nawałnicy. Okoliczności zdarzenia ma ustalić policja.

Budynek był ubezpieczony, ale jak mówi jego właściciel Edmund Ławski, nie wiadomo czy polisa pokryje wszystkie koszty odbudowy budynku, który ucierpiał również  podczas nawałnicy.

(red)

Zobacz również:
„Pożar budynku mieszkalnego w Młynkach, w gm. Czersk” (8.03)Zdjęcia budynku w Młynkach po pożarze (9.03):


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.