13-03-18
Czersk.
Prace można oglądać do 12 kwietnia
Wernisaż wystawy malarstwa
Jana Szymankowskiego


W miniony piątek (9.03) w Centrum Informacji Turystycznej odbył się wernisaż wystawy malarskiej pana Jana Szymankowskiego z Czerska. W spotkaniu uczestniczyła rodzina, znajomi oraz miłośnicy malarstwa. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem prac pana Jana (wieloletniego pracownika Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku).
Gratulacjom oraz wyrazom podziwu nie było końca.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia wystawy w CIT. Prace Pana Jana Szymankowskiego można oglądać do dnia 12 kwietnia w godzinach  8:30 - 16:30

JAN SZYMANKOWSKI o sobie:
Urodzony w 1949 roku na ziemiach woj. zachodniopomorskiego. Do Czerska przybyłem na przełomie 1971 – 1972 r. Obecnie jestem już na emeryturze.

Zawsze interesowałem się metaloplastyką, rzeźbiarstwem, grą na instrumentach i zajęciami plastycznymi. Nieśmiałą przygodę z malowaniem obrazków rozpocząłem na emeryturze. Malarstwem zaimponował mi Bob Ross, podczas oglądania jego programu w telewizji. Maluję przeważnie widoki (pejzaże), farbami akrylowymi. Pragnę zaznaczyć, że jestem samoukiem, a malarstwo traktuję jako hobby dla siebie i rodziny. Nauki malowania pobieram z internetu od różnych malarzy i dlatego niejedne prace mogą być podobne, ale odbiegające od oryginału.
Uważam się za człowieka szczęśliwego. Mam żonę, troje dzieci, pięcioro wnucząt i dwie prawnuczki. Satysfakcją i motywacją w moim poczynaniu jest bardzo wspierająca mnie moja rodzina.

mat. CIT Czersk


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.