17-03-18
Powiat chojnicki. Wizyta marszałka
Czy marszałek wybierze się na wycieczkę również po drodze wojewódzkiej nr 237 w gm. Czersk?

Po świętach wielkanocnych do Chojnic przyjedzie marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański chce marszałkowi przedstawić fatalny stan dróg wojewódzkich, w tym drogi 235 w kierunku Kościerzyny na odcinku z Chojnic do Zbenin. Co prawda remont tej drogi jest w szerokich planach województwa (z Chojnic do Kornego), ale dopiero w granicach 2022 roku.


Wójt Zbigniew Szczepański (na zdjęciu) zapowiedział, że chce zabrać marszałka na wycieczkę po drogach wojewódzkich w gminie Chojnice.

– Niestety, siadają wszystkie drogi wojewódzkie – mówił. - Kolej podmiejska, nowe teatry czy inne dobra kultury w bogatym Trójmieście są ważne. Ale co z drogami, które są tak ważne dla rozwoju regionu, które są nerwem gospodarki? Tym bardziej, że w naszym powiecie nie mamy żadnej instytucji wojewódzkiej i sami musimy się martwić, chociażby o muzeum czy szpital kosztem innych inwestycji.

Czy również włodarze z gminy Czersk zaproszą marszałka na przejazd zniszczoną drogą wojewódzką nr 237 (odcinek Czersk – granica z gm. Tuchola)? Takie pytanie zadaliśmy wiceburmistrzowi Mateuszowi Rydzkowskiemu.

Usłyszeliśmy, że burmistrz Jolanta Fierek będzie chciała skorzystać z wizyty marszałka i zaproponować mu możliwość osobistego sprawdzenia stanu technicznego drogi wojewódzkiej 237 biegnącej przez gm. Czersk.

O tragicznym stanie technicznym drogi wojewódzkiej nr 237 pisaliśmy wielokrotnie. Ostatnio opublikowaliśmy list czytelnika wraz z apelem właśnie do marszałka Mieczysława Struka (zobacz: „Droga na miarę XXI wieku”).  (zobacz odpowiedź na list i apel)

Obecnie Krzysztof Deruba, kierownik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Chojnicach ocenia stan traktu biegnącego przez gm. Czersk. Wkrótce, w ciągu najbliższych tygodni, ma się rozpocząć remont nawierzchni.  Sęk w tym, że kierownik nie wie jeszcze jakie środki zostaną przeznaczone na gm. Czersk. Trwa analiza poszczególnych zadań w rejonie chojnickiego oddziału.  Miejmy nadzieję, że marszałek jednak zawita do Czerska i osobiście zobaczy, że droga wojewódzka (chyba już tylko z nazwy) w takim stanie zagraża zdrowiu i życiu jej użytkowników.

(red), (olo)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.