2-04-18
Czersk. Wyniki, zdjęcia
Puchar Burmistrza Czerska
dla koszykarzy z Kalisk

Historia Turnieju Koszykówki o Puchar Burmistrza Czerska sięga początku lat dziewięćdziesiątych. W ostatnich latach zawody stanowią podsumowanie trwającego tydzień w naszym mieście Basketball Camp. Również w tym roku turniej odbył się w tej formule.

W zawodach wzięły udział cztery zespoły: Holsby Bears, Kaliska, Ofensywa Czersk, Czersk II. Rozgrywki przeprowadzono systemem  „każdy z każdym” , rozgrywając mecze w 10-minutowych kwartach. Największych emocji dostarczyło spotkanie dwóch najlepszych zespołów  w turnieju – drużyny z Kalisk oraz Holsby Bears. Mecz, który decydował o zwycięstwie w turnieju, został okrzyknięty najlepszym w historii. Przez całe 40 minut gra była prowadzona w wysokim tempie. Nie brakowało rzutów za 3 punkty oraz efektownych akcji w ataku i obronie. Ostatecznie potyczka zakończyła się wynikiem 34 : 32 dla Kalisk. Puchar za zwycięstwo oraz inne nagrody dla uczestników zawodów wręczył, obecny na imprezie, wiceburmistrz Czerska, Grzegorz Klauza.