15-05-18
Czersk.  Pismo przewodniczącej - publikujemy
Ciągłe awarie oświetlenia
na ul. Gen. Maczka w Czersku

Mieszkańcy osiedla informują, że wciąż nie udało się naprawić oświetlenia ulicznego przy ul. Gen. Maczka w Czersku. Temat już podejmowaliśmy – zobacz artykuł TUTAJ.

Teraz pismo (publikujemy poniżej) do burmistrz i rady miejskiej skierowała Jadwiga Główczak, przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 1 w Czersku.

- Zdecydowałam się skierować pismo do pani Burmistrz i do Rady Miejskiej za pośrednictwem jej przewodniczącego o przyznanie środków na dokumentację techniczną budowy nowego oświetlenia ulicy Gen. Maczka. W ostatnim czasie występuje zbyt wiele awarii, a pracownicy Urzędu Miejskiego informują mnie, że to jest wina przestarzałej instalacji. W związku z tym konieczne jest podjęcie działań, aby w przyszłym roku wybudowano nowe oświetlenie. Jeśli przyznane zostaną środki finansowe na projekt, to złożę wniosek do budżetu obywatelskiego na 2019 rok na budowę tego oświetlenia. Wierzę głęboko, że wiele mieszkańców wesprze mnie w zbieraniu głosów poparcia i, że w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się z nowych lamp ulicznych w ul. Gen. Maczka -  mówi Jadwiga Główczak Przewodnicząca Zarządu  Osiedla nr 1 „Centrum” w Czersku.

Koszt sporządzenia dokumentacji projektowej wynosi ok. 5 – 6 tys. zł, natomiast samej inwestycji ok. 50 tys. zł.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.