16-05-18
Czersk.
Zamiast marnować czas –zrób coś dla ziemi i zasadź las!
Zaproszenie na rajd rowerowy "Odjazdowy bibliotekarz"

Ośrodek Kultury w Czersku, Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, Ośrodek Kultury w Rytlu oraz Nadleśnictwo Czersk zapraszają na rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz, organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem:


Zamiast marnować czas –zrób coś dla ziemi i zasadź las!


W tym roku bibliotekarze z Czerska jadą do Giełdonu. Wraz z nimi czytelnicy i miłośnicy bibliotek będą promować nie tylko czytelnictwo i jazdę na rowerze, ale także wspólną integrację między trzema placówkami bibliotecznymi, w Czersku, Brusach i Rytlu. Hasło tegorocznego rajdu związane jest z ubiegłoroczną nawałnicą jaka nawiedziła tereny, na których mieszkamy.
Rajd Odjazdowy Bibliotekarz odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 roku. Zbiórka dla rowerzystów z Czerska na parkingu za siedzibą Biblioteki Publicznej w Czersku przy ul. Dworcowej 31. Start o godz. 09:00. Do pokonania będzie trasa ok. 25 km. W Giełdonie na terenie przy jeziorze, udostępnionym przez nadleśnictwo Czersk, spotkamy się z uczestnikami Odjazdowego Bibliotekarza, którzy przyjadą z Rytla i Brus.

Tam dla uczestników przygotowane zostały liczne atrakcje, m.in. konkursy i ciepły posiłek. Po odpoczynku około godz. 15.00 nastąpi wspólny powrót do Czerska.

Chętni mogą się już zgłaszać. Zapisy prowadzi Biblioteka Publiczna w Czersku.

Regulamin rajdu dostępny jest na stronie www.okczersk.pl lub w Bibliotece Publicznej W Czersku.
Odjazdowy Bibliotekarz to rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników, pasjonatów książek i rowerów. Celem akcji jest przyjemne i aktywne spędzenie wiosennego dnia w gronie osób o podobnych pasjach. W całej Polsce takie rajdy organizowane są w maju i czerwcu. Kolorem akcji niezmiennie jest pomarańczowy, dlatego zachęcamy do założenia czegoś pomarańczowego. W tym roku jednym z konkursów będzie wybór najbardziej pomarańczowego uczestnika czersko-rytelsko-bruskiego rajdu.
Bibliotekarki w gminie Czersk liczą na dużą liczbę uczestników i odjazdowy przejazd!

mat. Biblioteka Publiczna w Czersku 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.