22-05-18
Czersk. Apel do rady
Roman Lipski: siarkowodór zabija

Publikujemy informację przysłaną przez Romana Lipskiego, w porozumieniu z mężem zmarłej mieszkanki Czerska.

„Przepompownia ścieków w Czersku przy ul. Piaskowej „zbiera żniwo ”.

W dniu 16 maja 2018 r. zmarła śp. Danuta Mizyk, która mieszkała przy szkodliwej przepompowni ścieków. Pomimo kierowanych próśb do gminy o przeniesienie przepompowni ze względu na śmiertelną szkodliwość rządzący w gminie Czersk nie zrobili nic a siarkowodór zabija. Apeluję do całej rady, żebyście coś poczynili w kierunku przeniesienia przepompowni przy ul. Piaskowej, bo tam jeszcze mieszkają ludzie i trzeba im pomóc, nie chowajcie głowy w piasek. Chciałbym poinformować przyszłych kandydatów na burmistrza Czerska i tych którzy rządzili i nadal rządzą tacy jak: Marek Jankowski, Przemysław Biesek – Talewski, Andrzej Sabiniarz, Jolanta Fierek czy nie jest Wam wstyd. Nie okłamujcie społeczeństwa, że Wy coś zrobicie po wyborach. Przez okres 20 lat nie można było przenieś przepompowni ścieków. Czy tym przykładem chcecie przekonać swych wyborców ?

Boże przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią.

Z wyrazami współczucia rodzinie pozostającej w żałobie Roman Lipski.”


Do treści informacji odniósł się były burmistrz Czerska Marek Jankowski. Obecna włodarz Jolanta Fierek, Andrzej Sabiniarz i Przemysław Biesek-Talewski nie chcieli komentować w/w informacji.

- Na podstawie informacji uzyskanych od Pana Pawła Garbackiego prezesa ZUK-u badania emisji w pobliżu przepompowni nie potwierdziły występowania szkodliwych wyziewów. Ponadto pragnę przypomnieć ,że przepompownia na ulicy Piaskowej powstała dużo wcześniej niż sąsiadujący z nią budynek mieszkalny. Właściciel budynku miał w momencie rozpoczęcia budowy wiedzę o istnieniu w/w przepompowni na ul. Piaskowej. Jeśli kolejne badania emisji potwierdzą występowanie jakichkolwiek zanieczyszczeń to wystąpi wówczas konieczność podjęcia stosownych działań – wyjaśnia Marek Jankowski.

(red)

(AKTUALIZACJA)
23-05-18

Publikujemy wypowiedź przysłaną przez Romana Lipskiego:

"Do udzielonej odpowiedzi przez Marka Jankowskiego „ siarkowodór zabija ”.

Jeżeli pan nie zna podstawowych zagadnień z chemii, to nie można z panem prowadzić żadnej merytorycznej rozmowy. To, że siarkowodór zabija to każdy powinien wiedzieć. Niby z wyższym wykształceniem, niby umysł ścisły a jest odwrotnie. W udzielonej odpowiedzi poświadczył pan nieprawdę, że najpierw powstała przepompownia ścieków. Jest dokładnie na odwrót co jesteśmy w stanie udowodnić, że najpierw powstał dom. Proponuję pochylić się nad grobem ofiary siarkowodoru z winy burmistrza i bezczelnie nie kłamać, obraża pan rodzinę pozostającą w żałobie.

Roman Lipski"

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.