31-05-18
Czersk. Mistrzostwa Województwa w Wiosennych Biegach Przełajowych Gdańsk 2018

Czerszczanie na podium

29.05.2018r. siedmioro uczniów ZSS Czersk i zawodników MUKS „RAZEM”–  Emilia Pestka, Patrycja Babińska, Żaklina Pastwa, Mateusz Turzyński , Fabian Ryczek, Jan Janikowski i Mateusz Rekowski uczestniczyło w Gdańsku w Wiosennych Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych.

Udział całej ekipy zakończył się ogromnym sukcesem. Dziewczyny – Emilia, Patrycja  i Żaklina, które zajęły odpowiednio miejsca I, II i III, wywalczyły I miejsce w klasyfikacji dziewcząt do lat 16.

Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się  Mateusz Rekowski, który zajął I miejsce w kategorii chłopców starszych. W kategorii chłopców młodszych Jan Janikowski zajmując II miejsce zdobył swój pierwszy medal w biegach przełajowych. Pozostali chłopcy uplasowali się na  pod koniec pierwszej dziesiątki  - Mateusz Turzyński  był VII a Fabian Ryczek VIII.  Wyniki te dały w klasyfikacji chłopców do lat 16 III miejsce.

W klasyfikacji  generalnej,  nasi uczniowie wywalczyli I miejsce (startowało 10 reprezentacji).

Uczniów do zawodów przygotowali: Przemysław Lepak i Jarosław Fidurski.