7-07-18
Gm. Czersk. Relacja
Wakacje letnie – Ośrodek Kultury w Łęgu

W poniedziałek 2 lipca br. dzieci uczestniczyły w wycieczce do Wiela, gdzie bawiły się na placu zabaw przy Jeziorze Wielewskim ( w języku kaszubskim Jezoro Wielewsczé), a mimo wietrznej pogody i braku możliwości kąpieli dzieciom dopisywały humory i śmiechu nie brakowało.

Po zabawie nadszedł czas na spacer po Kalwarii Wielewskiej. W drodze powrotnej wstąpiono na pyszną pizzę do restauracji hotelu Royal w Czersku.

Drugi dzień letniego wypoczynku był bardzo twórczy. Dzieci skonstruowały  piękny, kolorowy domek z gotowych tekturowych elementów, który wspólnie pomalowały. Chatkę dodatkowo uatrakcyjniły tekturowe kogutki, kotki, ptaszki, doniczki z kwiatami, konewki, wiaderka, łopatki, oczywiście słoneczko, chmurka, a nawet samolot. Poza malowaniem domku dzieci także narysowały długiego, mieniącego się barwami węża, chłopcy rozgrywali mecze, wszyscy bawili się kręglami i kolorowymi piłeczkami, a kto chciał oglądał bajki, była też okazja, by pośpiewać piosenki na karaoke. Nikt się nie nudził i wszyscy spędzili miło i kreatywnie kolejny wakacyjny dzień.

Środa, była dniem gry terenowej, popularnie zwanej podchodami, zakończonej ogniskiem na stadionie sportowym w Łęgu. W czwartek, odbyła się wycieczka do Tczewa. Dzieci zwiedziły  owoczesny zakład produkcyjny FLEX (do 2015 Flextronics International Ltd.) w Tczewie, będący dostawcą części i podzespołów a także wyrobów gotowych dla klientów przemysłu elektronicznego, telekomunikacyjnego, metalowego, AGD, motoryzacyjnego, lotniczego i medycznego. Kolejnym punktem w ramach zaplanowanego letniego wypoczynku z Ośrodkiem Kultury był seans filmowy w tczewskim kinie HELIOS. Dzieci obejrzały film "Uprowadzona księżniczka", porywającą komedię przygodową, rozgrywająca się w niezwykłych czasach dzielnych rycerzy, pięknych księżniczek i podstępnych czarowników. W drodze powrotnej zaserwowany został ciepły posiłek w restauracji "Konopielka" w Zblewie, aczkolwiek tropikalna wręcz pogoda nie sprzyjała apetytom, dlatego kolejnym razem może lepsza będzie potrójna porcja lodów?

Opracowanie: Alina Łobocka-Narloch
OK Łąg

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.