7-07-18
Gm. Czersk. Podziękowania dla leśniczego
Sołtys: Ludzie zostali pozbawieni dojazdu do swoich posesji

Sołtys Sołectwa Gutowiec składa podziękowania za szybką interwencję Nadleśnictwa Czersk po tym, gdy została uszkodzona gminna droga (w rejonie przejazdu kolejowego, w pobliżu ul. Krętej) przez samochody ciężarowe wywożące z lasu drewno ponawałnicowe.

- Na szczególne słowa uznania zasługuje leśniczy Jan Mania, który po moim zgłoszeniu szybko naprawił drogę. Na gruntowy trakt trafił surowiec wypełniający w ilości kilkunastu składów ciężarowych. W piątek (6.07) przejazd został przywrócony – mówi sołtys Zbigniew Krzoska.

 Sołtys informuje, że w czwartek (5.07) ludzie mieszkający przy wspomnianym trakcie zostali pozbawieni dojazdu do swoich posesji. Głębokie koleiny skutecznie uniemożliwiały przejazd autom osobowym (poniżej zdjęcia przysłane przez sołtysa – wykonane w piątek 6 lipca).

Zbigniew Krzoska ma nadzieję, że także inne drogi w sołectwie zostaną wkrótce naprawione, bo ich stan pozostawia wiele do życzenia.  – Szkoda, że nie trafiły do nas środki finansowe w ramach pomocy przekazanej na usuwanie skutków nawałnicy, tak jak to miało miejsce m.in. w sołectwie Krzyż. Również nasi mieszkańcy oczekują podobnego wsparcia – zauważa.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.