9-08-18
Gm. Czersk. Śladem naszych publikacji
Raz jeszcze o nagrodach dla dyrektorów ośrodków kultury

Publikujemy kolejny list, tym razem czytelnika, który nawiązuje do tematu przyznania nagród dyrektorom ośrodków kultury w Łęgu i Rytlu (ostatnia publikacja w sprawie nagród – tutaj).

„Dzień dobry.
Nawiązując do artykułu  z listem radnego Jacka Grzelli w sprawie wypłaty nagród dla dyrektorów ośrodków kultury w Rytlu i Łęgu wraz z aktualizacjami, chciałbym dołożyć swoje wątpliwości.
Otóż, na początku nadmieniam, że nie znam tego Pana, ale słusznie ten Pan pisze, moim zdaniem.
Zapytam wprost UM w Czersku:
1. Czy jakiekolwiek funkcje kierownicze mają wpisane "z urzędu" nagrody, czy po to ci Państwo otrzymują pensje za swoją pracę jak wszyscy inni pracownicy tego Kraju?
2. Czym wyjątkowym się wykazali, że otrzymują nagrody za swoją pracę, za którą otrzymują wynagrodzenie? Uratowali komuś życie czy też zapobiegli jakiejś tragedii? A może wykazali się czymś wyjątkowym, wykraczającym poza sferę ich obowiązków służbowych?
3. Jak można zapisać w budżecie nagrody jako coś obowiązującego? Może lepiej podwyższyć im pensję skoro zasługują na więcej?
4. Czy nagroda nie powinna być czymś wyjątkowym, "dawanym" za zasługi przewyższające zwykłe obowiązki pracownicze na danym stanowisku, np. za zasługi związane ze zwiększeniem wpływów do budżetu miasta?

Kochani Radni tego Miasta - zamiast zajmować się gierkami politycznymi weźcie się za to do czego wybrali Was wyborcy: poprawę bezpieczeństwa, stanu ulic, oznakowani i tego czego "zwykły śmiertelnik", czytaj Wasz Wyborca od Was oczekuje.

Z wyrazami Szacunku

Czytelnik
(dane do wiadomości redakcji)”


(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.