5-09-18
Gm. Czersk. Dyrektor mówi o nieporozumieniu
Rodzic:
Dzieci mają przynieść
do placówki nawet papier toaletowy i mydło...


-  Papier toaletowy, mydło w płynie, ręczniki papierowe – takie podstawowe środki czystości i higieny osobistej powinno chyba zapewnić przedszkole - uważa jeden z rodziców dziecka uczęszczającego do oddziału zerowego w Lipkach Górnych, filii Przedszkola Samorządowego w Łęgu. – Niestety w Lipkach Górnych tak nie jest. Zobaczyliśmy listę `wyprawka dla dziecka` i oczom nie wierzyliśmy. Okazuje się, że dzieci mają przynieść do placówki nawet papier toaletowy i mydło...

Otrzymaliśmy wspomnianą listę - `Wyprawkę dla dziecka` (publikujemy poniżej), którą otrzymały dzieci w Lipkach Górnych w gm. Czersk.

Pytamy dyrektora Zespołu Szkół w Łęgu, w którego strukturach jest przedszkole, dlaczego rodzice dzieci muszą kupować papier toaletowy, mydło i ręczniki papierowe.

Dyrektor, Zdzisław Jarząbek mówi, że to nieporozumienie. Obiecuje sprawę wyjaśnić, dodaje, że oczywiście szkoła oraz przedszkole zapewnią dzieciom zarówno papier toaletowy, ręczniki oraz mydło we własnym zakresie.

(red)

(AKTUALIZACJA)
6-09-18

Publikujemy informacje uzyskane od rodziców w sprawie wyprawki dla dziecka:

„Jako rodzic dziecka przedszkolnego w Łęgu odnoszę się do artykułu wyżej wymienionego. Rzeczywiście przedszkole stosuje takie praktyki że trzeba przynosić w wyprawce papier toaletowy, mydło, ręczniki papierowe oraz chusteczki higieniczne i nie jest to pierwszy rok kiedy taka jest właśnie wyprawka do przedszkola.”.

 „Chciałam się odnieść do artykułu bo to nie nowość, ani nieporozumienie, tak jest od wielu lat i to nie tylko w Lipkach w przedszkolu w Łęgu też. Gdy moje dzieci kilka lat temu chodziły do przedszkola to było to samo. Po pytaniu dlaczego do przedszkola trzeba przynosić podstawowe środki czystość między innymi papier toaletowy, usłyszałam że Szkoła zakupuje szary papier, a dzieci nie chcą takiego używać, a co do mydła, że dzieci za dużo zużywają.”.

Dyrektor informuje, że po sprawdzeniu tematu, okazuje się, że rzeczywiście była stosowana taka praktyka w przedszkolach. Jednocześnie zaznacza, że od teraz dzieci nie będą musiały przynosić podstawowych środków czystości i higieny, które zapewni placówka.


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.