Ogłoszenie wyborcze

 

Drodzy Mieszkańcy!  

            Z myślą o Was wystartuję w najbliższych wyborach na Burmistrza Czerska.
            W związku z tym pozwólcie Państwo, że przedstawię bliżej swoją sylwetkę.
 

Jestem rodowitym czerszczaninem. Tutaj się urodziłem i wychowałem. Znam każdy zakątek naszej ukochanej gminy. Jestem stąd i tu jest moje miejsce. Studiowałem na Akademii Rolniczej w Poznaniu, gdzie uzyskałem tytuł doktora nauk rolniczych. Z racji posiadanego wykształcenia i wieloletniej pracy zawodowej doskonale znam sprawy związane z samorządem, rolnictwem i ochroną środowiska. Jestem znanym, doświadczonym i cenionym samorządowcem. Od dwóch kadencji pełnię funkcję radnego Rady Powiatu Chojnickiego. Pracę w samorządzie zacząłem na stanowisku inspektora w Urzędzie Miejskim w Chojnicach, gdzie zajmowałem się pozyskiwaniem środków zewnętrznych. Przez kolejne 10 lat pracowałem w Urzędzie Miejskim w Czersku, kontynuując między innymi pozyskiwanie funduszy unijnych na realizację gminnych inwestycji. W niedługim czasie awansowałem na naczelnika Wydziału Rolnictwa i Środowiska tutejszego urzędu. Obecnie pełnię funkcję członka zarządu - Zakładu Zagospodarowania Odpadów Nowy Dwór Sp. z o.o., dzięki czemu nabyłem doświadczenie w zarządzaniu i lepiej rozumiem potrzeby przedsiębiorców. 

Praca dla lokalnej społeczności daje mi wiele satysfakcji, a każdy dzień przynosi kolejne wyzwania, z którymi nie boję się zmierzyć. Swobodnie posługuję się językiem niemieckim i angielskim, co wielokrotnie wykorzystywałem w swojej pracy zawodowej, między innymi będąc tłumaczem na spotkaniach z naszym partnerskim miastem Boizenburg. Od wielu lat działam społecznie. Jestem prezesem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Czerskiej, zajmującego się wydawaniem „Zeszytów Czerskich”, opisujących historię i dzieje naszej małej ojczyzny. Aktywnie działam także w Zrzeszeniu Kaszubsko – Pomorskim. Jednak praca i działalność społeczna to nie wszystko. Lubię aktywnie spędzać wolny czas, uprawiam sport i wędkuję. Wędkarstwo jest moją największą pasją, dzięki której mogę naładować swoje akumulatory. Wiele czasu poświęcam rodzinie, która jest najważniejsza w moim życiu.

Gwarantuję, że będę burmistrzem, do którego zawsze będzie można się zwrócić i dla którego ważne są problemy każdego Mieszkańca naszej gminy. Cenne dla mnie są bezpośrednie rozmowy, będące inspiracją w formułowaniu wspólnego programu. Mój program wyborczy jest zatem programem Mieszkańców. Wspólnie przecież tworzymy Gminę Czersk. Zapewniam, że wraz z moimi najbliższymi współpracownikami i doświadczoną kadrą urzędniczą zadbam o efektywne pozyskiwanie środków zewnętrznych oraz zrównoważony rozwój gminy, a inwestycje będą realizowane na każdym osiedlu i w każdym sołectwie.

Jako burmistrz będę podejmował najlepsze możliwe decyzje, aby gmina prężnie się rozwijała, a jej sytuacja finansowa była stabilna. Zadbam o potrzeby młodzieży, a także osób starszych i niepełnosprawnych. Zadbam, by w Czersku było bezpiecznie, by dla każdego z nas rodzinny spacer sprawiał radość i przyjemność. Mieszkańcy zasługują na to, by nasze obiekty sportowe i świetlice tętniły życiem, a uprawiany sport nie ograniczał się do kilku dyscyplin sportowych. Zadbam o promocję naszej gminy, na terenie której jest wiele miejsc, jakimi należy się chwalić i które mogą przyciągnąć turystów z korzyścią dla nas wszystkich.

Doceniam pracę i trud każdego, kto działa dla dobra gminy. Samorząd nie może być polem do prywatnych rozgrywek i sporów – czas sądów się skończył! Wiem, jak istotne w przeprowadzaniu przedsięwzięć jest partnerstwo z przedsiębiorcami i samorządami. Cieszę się z poparcia i możliwości wzajemnej współpracy z władzami województwa pomorskiego, powiatu chojnickiego oraz włodarzami okolicznych gmin.

Jeżeli oczekujecie Państwo burmistrza skutecznego w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, mającego wiedzę i doświadczenie w pracy samorządowej, burmistrza słuchającego i liczącego się ze zdaniem Mieszkańców, proszę o Wasz głos. Jestem przygotowany do pełnienia tej zaszczytnej funkcji i mam gotowy pomysł na rozwój Gminy Czersk. Wiem, jak wykorzystać moją wiedzę i doświadczenie, aby Czersk dynamicznie się rozwijał.

Z wyrazami szacunku
Andrzej Sabiniarz
 

 
Sfinansowane przez KW Czerskie Forum Samorządowe


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.