12-09-18
Region.  Relacja
XI Wojewódzki Marsz na Orientację
Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
woj. pomorskiego

Co roku od 11 lat w pierwszy weekend września odbywa się Wojewódzki Marsz na Orientację organizowany przez OSP Czarna Woda. Od samego początku nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Na zawody zgłosiło się blisko 50 drużyn z całego województwa, łącznie 350 osób, każda z drużyn składała się z 6 zawodników i 1 opiekuna. Pierwsi uczestnicy przybyli do bazy rajdu  już w czwartek po południu, o godzinie osiemnastej nastąpiła rejestracja drużyn, a po niej  wspólna integracja, kiedy już zapadł zmrok 20 drużyn z grupy młodszej wyruszyło na trasę rajdu nocnego, na który składały się 2 punkty teoretyczne oraz 6 punktów zadaniowych. Zadania jakie należało wykonać to min. napełnienie wiadra wodą za pomocą własnej garderoby, slalom w zszytych spodniach z ominięciem pachołków i inne.

Grupy starsze startowały w marszu dziennym, na trasie na 30 drużyn czekało 15 punktów z zadaniami, min. „Runmagedon” – tor przeszkód zbudowany z opon z przeszkodą wodną, „Bowling” – przewracanie kręgli strumieniem wody z hydronetki, „Foka” – ślizg ciałem na plandece z pianą, bieg do stolika, wypicie wody z kubka i powrót na start, „Miłość w Zakopanem” – w zadymionym pomieszczeniu należy odnaleźć poszkodowanego, wynieść i udzielić pierwszej pomocy, oraz inne.

Drużyny , które wyruszyły na trasę marszu dziennego musiały przebyć blisko 26 km, odnaleźć w kolejności 15 punktów z zadaniami, posługując się mapą z zaznaczoną trasą i kompasem, równocześnie na stadionie w Czarnej Wodzie odbywała się spartakiada składająca się z 12 konkurencji.

Wszystkie zadania na trasie wymagały  dobrego zgrania, pracy zespołowej, kreatywnego myślenia oraz zręczności i sprawności fizycznej, czyli cech, które charakteryzują przyszłych strażaków.

Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Pomorskiego

Ochotnicza Straż Pożarna w Złym Mięsie jest współorganizatorem wydarzenia, podczas którego zajęliśmy 10 miejsce w swojej kategorii na 30 startujących drużyn.

M.D.
OSP Złe Mięso


XI WOJEWÓDZKI MARSZ NA ORIENTACJĘ MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH – zobacz  wyniki, zdjęcia z imprezy -
TUTAJ

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Złym Mięsie jest współorganizatorem wydarzenia, podczas którego zajęliśmy 10 miejsce w swojej kategorii na 30 startujących drużyn:

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.