Ogłoszenie wyborcze

# REALIZACJA KLUCZOWYCH INWESTYCJI


Drodzy Mieszkańcy!
 

            Coraz częściej na łamach lokalnej prasy pojawiają się uwagi w sprawie miejscowości Ostrowite, dotyczące między innymi stanu infrastruktury na terenie kąpieliska, a także braku utrzymania porządku i ładu przestrzennego. Uważam, że w najbliższym roku powinny zostać rozwiązane główne problemy poruszane przez mieszkańców i wczasowiczów.   
 

# CENTRUM WYPOCZYNKOWO-WĘDKARSKIE W OSTROWITEM
 

             W pierwszej kolejności utwardzimy i odwodnimy parking przy tzw. autocampingu. Ponadto wzdłuż plaży powstanie utwardzona i oświetlona promenada. Co roku przed sezonem wypoczynkowym plaża będzie uzupełniana świeżym piaskiem, a jezioro wzdłuż kąpieliska oczyszczane ze zbędnej roślinności i glonów. Odnowione będą istniejące urządzenia znajdujące się tutaj na placu zabaw, jak również zakupione zostaną nowe elementy zabawowe. Boiska do siatkówki plażowej zostaną zmodenizowane wraz z ustawieniem małej trybuny dla widowni. Nie można dopuścić do tego, aby miejscowość turystyczna, jaką jest niewątpliwie Ostrowite, była tak zaniedbana. Powinno również rozważyć się instalację monitoringu newralgicznych miejsc we wsi, tak aby wszyscy wczasowicze czuli się bezpiecznie. Zakupionych zostanie kilka rowerów wodnych, aby uatrakcyjnić ofertę turystyczną jeziora.

            Ponadto stworzone zostanie profesjonalne łowisko dla wędkarzy. Jezioro Ostrowite będzie intensywnie i systematycznie zarybiane oraz chronione przez straż rybacką, która będzie walczyć z kłusownictwem. Od strony lasu powstaną specjalne pomosty przeznaczone tylko dla wędkarzy. Organizowane będą różnego rodzaju zawody wędkarskie np. spławikowe, połów z gruntu, spinning itd. dla różnych grup wiekowych.

- wszyscy mieszkańcy Gminy Czersk, którzy ukończyli 60 rok życia będą zwolnieni z opłaty za zezwolenie na połów ryb na jeziorze Ostrowite.

       Uważam, że rozwiązanie tych spraw jest w zasięgu samorządu gminnego i trzeba uczynić wszystko, aby Ostrowite odzyskało swój dawny blask.  

Andrzej Sabiniarz

 

 

Sfinansowane przez KW Czerskie Forum Samorządowe

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.