18-09-18
Czersk. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na mecz do Starogardu Gdańskiego
Wielki comeback Borowiaka! Co za mecz!

Na dwadzieścia minut przed końcem spotkania Borowiak przegrywał z Powiślem II Dzierzgoń 1:2, ale konsekwentna gra całego zespołu pozwoliła odwrócić losy tego meczu!

Od pierwszych minut warunki dyktowali gospodarze. Przewagę już w 5.minucie golem udokumentował Szymon Jędrzejewski. Jednak dobra gra w wykonaniu Borowiaka trwała tylko przez dwadzieścia minut pierwszej połowy. Ospała postawa bezradnych czerszczan tuż przed przerwą doprowadziła do wyrównania. Do szatni podopieczni trenera Trzebińskiego schodzili w fatalnych nastrojach. Co więcej, po wznowieniu gry, sytuacja wcale nie uległa zmianie. Goście od razu po zmianie stron wyszli na prowadzenie 1 do 2. Przyjezdni mieli kolejne szanse, aby dobić rywali, ale gdy to się nie udało, z czasem zaczęli słabnąć.

Duże ożywienie w grze gospodarzy wniósł wprowadzony w 65. minucie Mateusz Kerszk. Gola dającego wyrównanie zdobył jednak nie on, a niezawodny w niedzielę (16.09) Szymon Jędrzejewski. Bramka na 2:2 padła po piękny uderzeniu sprzed pola karnego w 73. minucie. Po tej sytuacji Powiśle II Dzierzgoń ustawiło przysłowiowy autobus w polu karnym i robiło wszystko, by utrzymać remis. Borowiak przez ostatnie piętnaście minut spotkania prezentował się zdecydowanie lepiej i szybko przejął inicjatywę. W końcówce meczu, po świetnym podaniu Dawida Schulza gola dającego prowadzenie zdobył Kamil Młodzianowski, który na boisku zastąpił Pawła Kołatkę. Tym samym przywrócił przybyłym kibicom wiarę w wywalczenie trzech punktów. Pięć minut później wynik spotkania ustalił Dawid Schulz, który cudownym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gości, czym całkowicie dobił rywali. Piłkarze Starego Miasta próbowali odrobić jeszcze straty, ale do końca meczu nie udało im się zmusić Mateusza Gradowskiego do wyciągnięcia piłki z siatki i trzy punkty ostatecznie zostały w Czersku.

W 7. kolejce piłkarze Borowiaka pojadą do Starogardu Gdańskiego zmierzyć się z Beniaminkiem 03. Spotkanie zostało zaplanowane na sobotę (22.09.18) na godzinę 16.00. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na mecz do Starogardu Gdańskiego na Stadion im. Kazimierza Deyny przy ulicy Olimpijczyków Starogardzkich 1.