28-09-18
Powiat chojnicki. Auto stanęło w płomieniach
Kolejne czołowe zderzenie,
policja apeluje o ostrożność


Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego i zdarzenia, do którego doszło dzisiaj (28.09) rano na trasie Chojnice- Brusy. Kierująca fiatem najechała na pobocze i straciła panowanie nad autem i wjechała na przeciwległy pas ruchu w wyniku czego zderzyła się czołowo z toyotą avensis jadącą z  naprzeciwka. Toyota stanęła w płomieniach. Na szczęście nic poważnego uczestnikom zdarzenia się nie stało. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

Zmieniające się często warunki na drogach bywają nie tylko dużym utrudnieniem dla kierowców, ale również niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Mokra nawierzchnia drogi powoduje bardzo śliską nawierzchnię jezdni i wydłuża drogę hamowania. To właśnie w takich warunkach trzeba zachować szczególną ostrożność i rozwagę.

Dzisiaj rano (28.09.br)chojniccy stróże prawa otrzymali informację o zdarzeniu drogowym na trasie Chojnice- Brusy w okolicach miejscowości Męcikał. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierująca Fiatem

25-letnia mieszkanka Chojnic, jadąc w kierunku Brus na prostym odcinku drogi najechała na pobocze, co spowodowało, że straciła panowanie na pojazdem po czym wjechała na przeciwległy pas ruchu w wyniku czego doszło do czołowego zderzenia pojazdów. Jedno z aut - toyota avensis -  stanęło w płomieniach. W wyniku zderzenia obie kierujące zarówno 25-laatka jak i kierująca toyotą zostały przewiezione do chojnickiego szpitala. Na szczęście bardzo groźnie wyglądające zdarzenie zakończyło się bez poważniejszych obrażeń ciała.

 Policjanci przebadali kierujących na zawartość alkoholu- były trzeźwe. 25-latka za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym została ukarana mandatem karnym oraz punktami karnymi.

Policjanci wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przy tak zmiennych warunkach pogodowych koła szybko tracą przyczepność na śliskiej nawierzchni. Wykonywanie wszelkich manewrów – wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt – może skończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia. Podróżujmy zgodnie z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.

KPP Chojnice
Fot. KPPSP Chojnice, KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.