2-10-18
Czersk. Borowiak-Szczypiorniak Gniezno 26:24 (13:13)
Horror z happy endem!

W meczu 3 kolejki rozgrywek o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej, Borowiak pokonał Szczypiorniaka Gniezno 26:24 (13:13). Nasza drużyna przystępowała do sobotniego spotkania mocno osłabiona. Z różnych przyczyn na parkiecie próżno było szukać Mateusza Konika, Sebastiana Pstrąga, Piotra Karczyńskiego, Piotra Lindy, czy Radka Radzio. Mimo to, w szeregach drużyny panowała pełna mobilizacja, a sami zawodnicy przyznawali, że interesuje ich tylko zwycięstwo.

Początek spotkania miał wyrównany przebieg do 6 minuty (3:3). Kilka kolejnych strat gospodarzy, wykorzystali przyjezdni i po szybkich kontratakach wyszli na kilku bramkowe prowadzenie (9 min.-3:7). Wypracowaną przewagę goście utrzymywali przez kolejne minuty. W 20 min. Na tablicy wyników widniał wynik 7:11. Końcówka tej części gry należała jednak do Borowiaka, który zdecydowanie poprawił grę w obronie i doprowadził do wyrównania (13:13).

Po zmianie stron gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Znakomitą zmianę w bramce dał Kamil Landowski, a kapitalne zawody rozgrywał lider drużyny - Paweł Jakubowski (autor 11 bramek). Bardzo dobrze w drużynę wkomponowali się młodzi wychowankowie Borowiaka - Szymon Thiede i Eryk Pstrąg. Bez zarzutów funkcjonowała też obrona. W 49 minucie było 23:19 dla naszej drużyny i mało kto, z ponad 150-osobowej widowni, spodziewał się jeszcze emocji w tym spotkaniu. A jednak.. Po kilku nieudanych akcjach w ataku, grający ambitnie goście doprowadzili do wyrównania (54 min.-23:23). Ostatnie słowo należało jednak do czerszczan. Po pełnym zwrotów meczu, niesamowitych emocjach do ostatniego gwizdka sędziów, trzy punkty zostały w Czersku!

Skład Borowiaka: Łukasz Dobrzański, Kamil Landowski, Kamil Klunder - Paweł Jakubowski (11 bramek), Mateusz Łoński (5), Kamil Łukasik (3), Paweł Moczadło (2), Szymon Thiede (2), Mateusz Łenz (1), Maciej Jakubowski (1), Eryk Pstrąg (1), Szymon Fryca, Mateusz Gliniecki, Szymon Piotrowski.

W najbliższy weekend naszą drużynę czeka ciężki, daleki wyjazd na Mazury, gdzie w Kętrzynie zmierzymy się z tamtejszym MOSiRem. Jak zapowiadają zawodnicy - „jedziemy po zwycięstwo!” Tak trzymać!