9-10-18
Region. „W DARZE DLA WOLNEJ OJCZYZNY” - POD TAKIM HASŁEM ODBYŁ SIĘ VI RAJD ROWEROWY W LEGBĄDZIE
Na start przybyło prawie 200 sympatyków
dwóch kółek, m.in. z Czerska

W sobotę 6 października 2018 r. odbył się VI Rajd Rowerowy organizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Legbądzie oraz Uczniowski Klub Sportowy „Borowi” pod patronatem Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego. Tegoroczny rajd odbywał się  pod hasłem  „W DARZE DLA WOLNEJ OJCZYZNY”  i był wyrazem wdzięczności za 100 lecie niepodległości naszego kraju.

Na start przybyło prawie 200 sympatyków dwóch kółek z Legbąda, Raciąża, Łosin, Rzepicznej, Klocka, Stobna, Czerska, Tucholi i innych okolicznych miejscowości. Trasa rajdu wiodła przez malownicze zakątki Borów Tucholskich, uczestnicy przemierzyli ok. 15 km.  Wiek uczestników był bardzo zróżnicowany – od 11 miesiąca życia do 70 lat i więcej.

Uczestników rajdu przywitała Pani Dyrektor Barbara Drewczyńska, która przedstawiła także trasę rajdu. Policjanci z Komendy Powiatowej w Tucholi objaśnili zasady poruszania się po drogach publicznych oraz przedstawili zasady zachowania bezpieczeństwa, a oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski. Peleton cyklistów prowadzili policjanci i strażacy z OSP w Legbądzie.

Na trasie rajdu Panie z KGW z Rzepicznej i tamtejszej Świetlicy Wiejskiej przygotowały dla rowerzystów wyśmienity poczęstunek. Pyszne słodkości, bigos, barszcz, kanapki  oraz ciepła kawa i herbata dały siłę na dalszą część rajdu. Po powrocie do Świetlicy Wiejskiej w Legbądzie na uczestników czekała znakomita grochówka, kawa i drożdżówka przygotowane przez panie kucharki ze szkoły w Legbądzie.

Po wspólnym posiłku nadszedł czas na konkurs wiedzy o naszej Ojczyźnie. Rozlosowano 12 nagród rzeczowych ufundowanych przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Legbądzie, Uczniowski Klub Sportowy „Borowi”, a  fundatorem głównych nagród  – dwóch pięknych rowerów był Burmistrz Tucholi. Szczęśliwymi zdobywcami głównej wygranej zostali Dominika Szczepańska z Legbąda i Dominik Glaner z Niwek.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom VI Rajdu Rowerowego. Wspólnie cieszymy się, że sportowe akcje łączą naszą społeczność szkolną oraz środowiskową. Dziękujemy za okazaną pomoc wszystkim osobom i służbom zabezpieczającym rajd - strażakom z OSP w Legbądzie, Policjantom z Komendy Powiatowej w Tucholi, paniom sołtys z Legbąda, Rzepicznej i Białej, pani Lucynie Pałubickiej ze Świetlicy Wiejskiej w Legbądzie, paniom z KGW w Rzepicznej z przewodniczącą panią Elżbietą Pozorską, obsłudze medycznej – paniom pielęgniarkom Żanecie Glaner i Jadwidze Nowackiej, Księdzu Proboszczowi Sławomirowi Mowinskiemu za wsparcie duchowe, nauczycielom i pracownikom obsługi ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie, rodzicom, uczniom i wszystkim uczestnikom rajdu.

Już dziś zapraszamy za rok na VII Rajd Rowerowy.

Szkoła Podstawowa w Legbądzie


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.