9-10-18
Czersk. Po interwencjach
Kasa biletowa w Czersku będzie nadal
działać, na razie do 22 października


Jest dobra informacja dla podróżnych korzystających z kasy biletowej na dworcu PKP w Czersku. Kasa nie zostanie zamknięta 10 października, tak jak zapowiadał w ubiegłym tygodniu dyrektor Przewozów Regionalnych w Gdyni.  

Dziś (9.10) wspomniany dyrektor poinformował redakcję, że kasa będzie czynna co najmniej do 22 października, być może nawet do końca miesiąca. Przypomnijmy, spółka jest w trakcie ogłaszania nowego przetargu na prowadzenie kas. Do czasu jego rozstrzygnięcia - w okresie przejściowym (nawet 2 miesięcy) - bilety miały być kupowane u konduktora lub przez internet.

W Starogardzie Gdańskim możliwość nabycia biletów na dworcu PKP zostanie przywrócona za kilka dni w nowym budynku, po modernizacji (kasę zamknięto 1 października). Tutaj kasa będzie funkcjonować co najmniej do końca miesiąca.

Po ukazaniu się artykułu w portalu wizjalokalna.pl (zobacz) sprawą zainteresował się poseł Aleksander Mrówczyński, który rozmawiał z prezesem Przewozów Regionalnych w Warszawie. Interweniował też w ministerstwie. Z kolei poseł Stanisław Lamczyk przeprowadził rozmowę z dyrektorem oddziału spółki w Gdyni. Sprawą zainteresowali się też samorządowcy. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Czersku zostanie przyjęty i wystosowany specjalny apel w sprawie funkcjonowania miejscowej kasy biletowej na dworcu PKP.

Do sprawy wrócimy.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.