29-10-18
Czersk. Mistrzostwa Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem” w badmintonie
TRZY MISTRZOWSKIE MEDALE

Podczas Mistrzostw Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem” w badmintonie zawodnicy z gm. Czersk zdobyli trzy medale. Sukces był możliwy dzięki ciężkiej pracy zawodników i trenera.

Mistrzostwa Polski w Badmintonie ZSS „Sprawni Razem” odbyły się w dniach 26-28.10.2018r. po raz czternasty w Koninie. W zawodach wzięło udział ponad 80 zawodników. Swoje reprezentacje wystawiło 10 województw. Z ZSS Czersk i Klubu MUKS RAZEM pojechali Natalia Babińska, Patrycja Babińska, Emilia Pestka, Krystian Lewandowski, Dawid Turzyński i Mateusz Rekowski.

Młodzież startowała w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 16 i powyżej 16 lat. Znaczący sukces w swojej bogatej karierze sportowej osiągnęła Natalia Babińska, która w grze pojedynczej   w kategorii dziewcząt starszych zdobyła  brązowy medal. Taki sam kolor medalu wywalczyła debiutująca na imprezie tej dyscypliny Emilka Pestka.

Ogromną niespodziankę - sobie i trenerowi - w grze deblowej sprawiły najmłodsze nasze zawodniczki – Patrycja Babińska i Emilka Pestka, które wywalczyły srebro. Indywidualnie Mateusz i Krystian uplasowali się na miejscach 5-8, Dawid i Patrycja 9-12.

Reprezentacja województwa pomorskiego, złożona z uczniów ZSS Czersk i zawodników  MUKS „RAZEM” wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Młodzież do zawodów przygotował Jarosław Fidurski.