1-11-18
Czersk. Borowiak - KPR Gryfino 26:31 (10:15)
Ambicje to za mało..

Kolejną porażkę ponieśli w minioną sobotę piłkarze ręczni II-ligowego Borowiaka. Pomimo ambitnej postawy, nie sprostali oni drużynie KPR Gryfino.

Początek spotkania należał do naszej drużyny. W 5 minucie gry Borowiak prowadził 2:0. Goście bardzo szybko jednak przejęli inicjatywę i w 10 minucie wyszli na pierwsze prowadzenie (4:3). Kolejne minuty także należały do przyjezdnych, którzy sumiennie powiększali swą przewagę. Do przerwy było 10:15.

Po zmianie stron ambitni czerszczanie rozpoczęli pogoń za faworyzowanym rywalem. W 43 minucie po bramce Sebastiana Pstrąga było 18:18. Do 48 minuty Borowiak odpowiadał na każde trafienie rywala (22:22). Niestety kara dwuminutowa, którą otrzymał jeden z naszych zawodników spowodowała, że od tego momentu trzy kolejne bramki zdobyli rywale i już do końca meczu umiejętnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Mimo porażki, naszej drużynie należą się brawa za ambitną postawę i walkę do ostatniego gwizdka sędziów. Po tym spotkaniu Borowiak spadł na 9 miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz rozegrają oni 10 listopada w Grudziądzu z miejscowym MKS-em.