7-11-18
Czersk. PROGRAM
Narodowe Święto Niepodległości w Czersku

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Oficjalne, gminne uroczystości odbędą się w niedzielę – 11 listopada. O godz.8.45 w kościele parafialnym pw. św.Marii Magdaleny w Czersku zostanie odprawiona uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny.

Po nabożeństwie i okolicznościowym, patriotycznym koncercie– zgodnie z długoletnią tradycją – uczestnicy przejdą wspólnie pod pomnik przy ul. Dworcowej, gdzie zostaną złożone kwiaty i wygłoszone przemówienie.

Oficjalne gminne obchody rozpoczną się w piątek 9 listopada – uroczystą XLVIII sesją Rady Miejskiej w Czersku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody uświetni koncert Rodziny Kaczmarek, natomiast oficjalne uroczystości otworzy Chór Lutnia.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.

2. Przyjęcie ewentualnych zmian w porządku obrad sesji.

3. Prelekcja historyczna prof. Iwony Sakowicz-Tebinka dot. 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

4. Stanowisko Rady Miejskiej w Czersku w sprawie uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

5. Koncert patriotyczny Rodziny Kaczmarek.

6. Wolne wnioski i informacje.

7. Zakończenie sesji.

Uroczystość odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku o godz. 17.00.

Zapraszamy

UM Czersk

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę
Niepodległości (10-11 listopada)

"Niepodległa" to cykl uroczystości Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę organizowanych we współpracy przez Stowarzyszenie "Grupa M - możesz wszystko...", Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II,  Przedszkole Samorządowe nr 2 im. Jana Brzechwy oraz Ośrodek Kultury w Łęgu. Uroczystości w naszym mieście objęła swym patronatem Burmistrz Czerska - Jolanta Fierek.

Przez dwa dni 10 i 11 listopada mieszkańcy Czerska będą mogli uczestniczyć w uroczystych obchodach Święta Niepodległości, które zostały wpisane do ogólnopolskiego cyklu uroczystości "Niepodległa" nad którymi patronat objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pierwszego dnia, tj. 10 listopada o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców na spektakl zorganizowany przez "Brzechwolandię" - "Legenda o Jeziorze Wdzydzkim". Wystąpią w nim mali aktorzy z Przedszkola nr 2 wraz ze swoimi opiekunami.

Spektakl jak i wszystkie pozostałe uroczystości przygotowywany jest z tak wielkim rozmachem że jedynym miejscem gdzie może być wystawiony jest Hala Sportowa im. Romana Bruskiego w Czersku i tam właśnie zapraszamy wszystkich Państwa.

Tego samego dnia o 17.30 zapraszamy na uroczysty Wielki Koncert Patriotyczny - "NIEPODLEGŁA". W ramach tej uroczystości zostaną wręczone odznaczenia Krajowego Związku Piłsudczyków, a po wręczeniu nastąpi właściwy koncert podczas którego będziemy mogli "zanurzyć" wspomnienia w znane pieśni patriotyczne. Wykonawcami koncertu będą laureaci Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj razem z nami" jak i zaproszeni goście.

Drugiego dnia tj. 11 listopada o godz. 18.00, organizatorzy zapraszają Państwa na widowisko "A to historia" który przygotowuje od wielu miesięcy młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku wraz z młodzieżą Grupy teatralnej M.

Spektakl "A to historia" wraz ze scenariuszem został udostępniony organizatorom dzięki uprzejmości Dyrektor Warsztatów Teatralnych z Chicago - Agacie Paleczny.

Widowisko "A to historia" ubrane w kolorową oprawę świateł i wspaniałą muzykę to historia Państwa Polskiego od jego początków do chwili obecnej. ... To trzeba po prostu zobaczyć. Zapraszamy.

Zainteresowanych dodatkowymi informacjami odsyłamy na stronę ogólnopolskich Obchodów Odzyskania Niepodległości - NIEPODLEGŁA.

Stowarzyszenie "Grupa M - możesz wszystko..."

Zobacz wideo – NIEPODLEGŁA Wielki Koncert Patriotyczny w Czersku zapowiedź: TUTAJ 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.