7-11-18
Powiat chojnicki. Stróże prawa przynoszą druczki L-4
Coraz więcej zwolnień lekarskich również
w chojnickiej policji


Tak jak w całym kraju, również w Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach w ostatnich dniach odnotowano wzrost zwolnień lekarskich, na których przebywają stróże prawa.  Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku nie udziela informacji jaka jest skala zjawiska. Nieoficjalnie wiadomo, że w Pomorskiem choruje średnio obecnie ok. 30% funkcjonariuszy.

Rzecznik chojnickiej policji informuje, że sytuacja jest monitorowana, obecnie policjanci są dyslokowani wszędzie tam gdzie są potrzebni.

Z kolei w poniedziałek rzecznik tucholskiej policji informował o 63 – procentowym poziomie absencji chorobowej w KPP Tuchola.  Nie wiadomo, czy epidemia "psiej grypy" - jak określają ją sami policjanci,  będzie się nadal rozprzestrzeniać.

Przypomnijmy, od kilku miesięcy policjanci domagają się spełnienia postulatów: podwyżki pensji, zmiany uprawnień emerytalnych oraz większych nakładów na policję.

Jak mówi szef przewodniczący Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. pomorskiego trudno zrozumieć dlaczego żołnierze (jak się niedawno dowiedzieli policjanci) mają otrzymać od stycznia 2019 roku 650zł podwyżki, a policjantom proponowano tylko 309 zł. Przewodniczący zaznacza, że poziom wynagrodzenia tych formacji jest podobny. Ponadto zdenerwowanie w szeregach policji udziela się jeszcze bardziej po wypowiedziach sugerujących, że protest mundurowych jest polityczny.

(red)
grafika - ZW NSZZP woj. pomorskiego

Zobacz LIST KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI DO POLICJANTEK I POLICJANTÓW - TUTAJ
(...) Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci. Z perspektywy doświadczeń i dzisiejszego postrzegania polskiej Policji jako kręgosłupa bezpieczeństwa wewnętrznego Polski chcę podkreślić, że zawsze będę z policjantami i zawsze będę ich wspierał i podejmował wszelkie możliwe działania dla poprawy ich sytuacji.(...)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.