8-11-18
Gm. Czersk. W ramach obchodów  100-lecia odzyskania niepodległości
Żywa lekcja historii w Zespole Szkół w Rytlu

W środę - 7.11.2018 r. w Zespole Szkół w Rytlu miał miejsce pokaz historyczny „Ku niepodległej” zaprezentowany przez grupę artystyczną REKONSTRUKTO.  Artyści przedstawili opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę.

W czterech grupach wiekowych uczniowie oglądali m. in.  wesołą lekcję historii upamiętniającą dążenia niepodległościowe Polaków, stroje z epoki (szwoleżera, powstańca, kosyniera, oficera I brygady Legionów Polskich),  kolekcję replik broni używanej przez powstańców i w I wojnie światowej, ekwipunek i uzbrojenie. Poznali też krótką historię powstań narodowych, sytuację Polaków pod zaborami, rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów. Wydarzenie to odbyło się w ramach obchodów  100-lecia odzyskania niepodległości .

Zespół Szkół w Rytlu

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.