8-11-18
Czersk. Pojawi się mapa i patrol?
Czytelnik prosi o wsparcie walki ze smogiem w Czersku

Publikujemy list czytelnika, który prosi o wsparcie w walce ze smogiem w Czersku.

„Jeszcze na dobre zima się nie zaczęła, a już trudno przejść przez miasto spacerem, żeby nie wdychać żrącego dymu, bo niektórzy palą w piecach wszystkim tym, co tylko pali się.

Niedawno była informacja, że w Kościerzynie uruchomiona została interaktywna mapa na stronie Urzędu Miasta, gdzie ludzie zaznaczają "kopciuchów". Może taka mapa również w Czersku powstałaby?

 Drugim rozwiązaniem jest powołanie tzw. "smog patrolu", składającego się z przedstawiciela policji, straży pożarnej i pracownika magistratu, którzy w różnych godzinach wyrywkowo kontrolowaliby dymiące kominy. Takie rozwiązania pewnie ograniczyłyby ilość trucicieli.

 Mieszkamy w "Sercu Borów", ale powietrze, szczególnie zimą, nie jest naszą najlepszą stroną, ani atrakcją, która przyciąga turystów.

 Może nowe władze poczynią coś w tym kierunku?

 Mieszkaniec Czerska”

Precyzując informację podaną w liście, wyjaśniamy, że interaktywna mapa jeszcze nie pojawiła się na stronie internetowej miasta Kościerzyna. Urzędnicy tego magistratu zapewniają, że wspomniana aplikacja ma być gotowa do końca bieżącego roku.

List wysłaliśmy do czerskiego magistratu z prośbą o odniesienie się do przedstawionych propozycji. Ponadto treść listu została wysłana do Przemysława Bieska-Talewskiego, który po 16 listopada br. ma objąć stanowisko burmistrza Czerska.

Odpowiedzi opublikujemy w portalu.

Przypomnijmy, aktualne dane dotyczące jakości powietrza w województwie (wybrane miejsca) można śledzić na stronie internetowej (airpomerania.pl) oraz na portalu Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (powietrze.gios.gov.pl), a także za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska pt. „Jakość powietrza w Polsce”.

(red)
Grafika: powietrze.gios.gov.pl

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.