28-11-18
Region. Wpłynęło już 1188 wniosków
POMORSKIE. Czyste powietrze. Gdzie złożyć
wniosek o dofinansowanie?

W ramach programu „Czyste powietrze” - od 19 września do 26 listopada br. - do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku wpłynęło już 1188 wniosków o dofinansowanie ocieplenia domu, wymiany okien czy na wymiany starego kotła grzewczego. Nabór wniosków potrwa do końca 2027 roku.

Program daje możliwość uzyskania wsparcia finansowego w formie dotacji i/lub pożyczki przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych.

Dofinansowanie wahać się będzie od 30 do 90 procent dotacji tzw. kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.

Program będzie realizowany w latach 2018-2029, a łączne działania w jego ramach to kwota ponad 103 mld zł.

Szczegóły programu (jak i gdzie złożyć wniosek) na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku – kliknij

Pomorski Urząd Wojewódzki

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.