6-12-18
Czersk. Podziękowanie
Wzruszające spotkanie

W ten poniedziałek 3 grudnia wiele słuchaczy UTW oraz zaproszonych gości przybyło do Ośrodka Kultury w Czersku.

Czekały ich niecodzienne przeżycia, bowiem był to wieczór wspomnień poświęcony ukochanemu papieżowi Janowi Pawłowi II. W pierwszej części młodzież Sz.P. nr 2 w swoim montażu ( przygotowanie K.T. i B.G.) przypomniała nam m.in. ukochaną pieśń papieża "BARKĘ". Głęboko do serca zapadły słowa piosenki pt ."Nauczmy się od papieża - jak kochać Boga i wszystkich ludzi, jak miłować ojczyznę, szanować przyrodę, kochać rodzinne strony." Dzieci zebrały gromkie brawa za swój występ.

W drugiej części zaś nasze słuchaczki przedstawiły fragmenty poetyckich utworów J.P.II, fragmenty Jego kazań, w których ten wielki Polak powiedział do nas wszystko, co najważniejsze i to na różnych poziomach wiary, moralności, ale także historycznej tożsamości. Piękna recytacja studentek pozwoliła na chwilę zadumy, zastanowienia  się nad swoim życiem i jego wartościami. Te wzruszające słowa  uzupełniała też prezentacja przedstawiająca fakty z życia papieża. Idealna cisza na sali, skupienie i wzruszenie pozwoliły odkryć godny program, receptę na życie z gotowymi moralnymi drogowskazami. Na zakończenie o tym programie papieskim i obowiązkach wobec Ojczyzny mówił ks. prałat, dziękując za to spotkanie. Bardzo wzruszającym momentem było tez odśpiewanie wspólnie "Czarna Madonna", do której porwał  nas Jurek Warczak. Wielkie brawa, podziękowania za to spotkanie przekonały nas, iż to zadanie udało nam się dobrze zrealizować.

Serdeczne podziękowania dla czerskiego ośrodka kultury za obsługę i piękne dekoracje.

Dziękujemy wszystkim za ten szczególny wieczór.

UTW, B.M.


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.