9-01-19
Gm. Czersk. „Czy w tym miejscu naprawdę musi dojść do tragedii? ”
Nowy sołtys również w Łubnej. Został nim
nowy mieszkaniec - Piotr Witkowski

Spotkanie sołeckie odbyło się również w sołectwie Łubna. Przybyło na nie wczoraj 75 osób, dzięki temu utworzono kworum w pierwszej turze.

Na prowadzącego wytypowano dotychczasowego sołtysa Grzegorza Baszanowskiego. Funkcję sołtysa chciały objęć dwie osoby. Piotr Witkowski swoją kandydaturę zgłosił sam. Jak później przedstawił mieszkańcom jest nowym mieszkańcem Łubnej, dawniej pracował za granicą, ale wraz z żoną postanowił na stałe wrócić do Polski.  Drugim kandydatem był Grzegorz Baszanowski. Ostatecznie więcej głosów mieszkańców zdobył Piotr Witkowski i to on będzie przez najbliższe pięć lat pełnił stanowisko sołtysa Sołectwa Łubna.  

Na spotkaniu nie zabrakło również podziękowań złożonych na ręce byłego sołtysa przez zastępcę burmistrza Bogumiłę Ropińską.

Mieszkańcy chętnie brali udział w dyskusji z włodarzami. Największym problemem okazało się niebezpieczne zatrzymywanie się autobusu oraz brak chodników i oświetlenia. - „Czy w tym miejscu naprawdę musi dojść do tragedii? ” – pytał jeden z mieszkańców. Uczestnicy często powielali ten temat z uwagi na to, że martwią się o bezpieczeństwo swoich dzieci dojeżdżających do szkoły.

Rada sołecka wraz z sołtysem liczyć będzie osiem osób - Agnieszka Rytlewska, Barbara Rink, Renata Witkowska, Waldemar Laskowski, Mariusz Grzywacz, Wojciech Baszanowski, Alfred Łangowski.

(red)

Zobacz terminarz zebrań w gm. Czersk – TUTAJ
 


Piotr Witkowski (na zdjęciu) przez najbliższe
pięć lat będzie pełnił stanowisko sołtysa Sołectwa Łubna.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.