9-01-19
Gm. Czersk. Wynajem sali w świetlicy wiejskiej w Klaskawie
Czytelniczka: Takie pomyłki
i przeoczenia są niedopuszczalne


Publikujemy oświadczenie czytelniczki (mieszkanki Czerska) w sprawie wynajmu sali w świetlicy wiejskiej Klaskawie oraz wypowiedź przedstawicielki KGW w Klaskawie. Do sprawy odnosi się również wiceburmistrz.

„Oświadczenie w sprawie wynajęcia świetlicy wiejskiej w Klaskawie na uroczystość rodzinną.

3 miesiące temu została dokonana rezerwacja świetlicy wiejskiej w Klaskawie. Rezerwacja została dokonana u pań Administratorek świetlicy osobiście. Owa rezerwacja została potwierdzona telefonicznie kilka tygodni później. Na początku stycznia zostaliśmy poinformowani przez panią Administrator, że nasza rezerwacja zostaje odwołana, gdyż na wybraną przez nas datę dokonana została -rzekomo inna rezerwacja. Takie pomyłki i przeoczenia są niedopuszczalne, terminy wynajmu nie mogą się dublować. Wszelkie rezerwacje wiążą się z kosztami (wynajem oprawy muzycznej, rezerwacja cateringu itp. )  Przez taki bałagan i nieporozumienia naraża się niepotrzebnie klientów na straty” – pisze mieszkanka Czerska.

Osoba, która obecnie zapisuje terminy wynajmu sali w Klaskawie informuje, że w 2018 roku doszło do pomyłki. Jak się później okazało nałożyły się terminy (na 9 lutego), przy czym mieszkanka Czerska złożyła zamówienie później niż mieszkanka sołectwa Klaskawa. W tej sytuacji zarządzające świetlicą miejscowe koło gospodyń wiejskich zmuszone było odmówić pani z Czerska. Kobieta została przeproszona, dodatkowo znaleziono jej salę we wskazanym terminie w miejscowości Mokre – o tym samym standardzie, w podobnej odległości od Czerska. – Jeszcze raz serdecznie przepraszam panią z Czerska za zaistniałą sytuację, która nie powinna mieć miejsca – mówi osoba zapisująca obecnie terminy wynajmu sali w świetlicy wiejskiej w Klaskawie.

-  Z uwagi na liczne skargi związane z funkcjonowaniem świetlicy wiejskiej w Klaskawie w najbliższym czasie podjęte zostaną odpowiednie decyzje dotyczące zarządzania tym obiektem – zapowiada Bogumiła Ropińska, zastępca burmistrza Czerska.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.