9-01-19
Gm. Czersk. Najwięcej głosów zdobył Paweł Żywicki
W Gotelpiu nowy sołtys, zgłoszono
aż sześciu kandydatów


Wczoraj (8.01) w sali przy OSP Gotelp odbyło się spotkanie sołeckie. Przewodniczącym został Krzysztof Reszka. Na zebranie przybyli również włodarze oraz radni. Nie zabrakło także dzielnicowego Marcina Jagodzińskiego,  który m.in. odpowiadał na pytania mieszkańców.

Dotychczasowy sołtys przedstawił sprawozdanie za okres swojej kadencji. Następnie przystąpiono do wyborów sołtysa. W Gotelpiu zgłoszono aż sześciu kandydatów z czego dwóch nie wyraziło zgody. Ostatecznie w wyborach udział wzięli: Zbigniew Pastwa, Bogusław Słomiński, Barbara Brzezińska i Paweł Żywicki. Głosowania nie rozstrzygnięto w pierwszej turze. W drugiej, mieszkańcy dokonali wyboru pomiędzy byłym już sołtysem Zbigniewem Pastwa, a Pawłem Żywickim. Większe poparcie uzyskał drugi z kandydatów i to on przez najbliższe pięć lat będzie reprezentował sołectwo Gotelp.

Według porządku obrad przystąpiono do wyboru rady sołeckiej, w której skład wchodzą poza sołtysem:
Dariusz Landmesser, Michał Fierek, Zbigniew Engler, Stanisław Kropidłowski, Rafał Kielpiński,  Marta Kaszubowska, Małgorzata Kropidłowska i Marek Reding.

Na spotkaniu poruszano tematy czyszczenia rowów i melioracji. Jak na każdym zebraniu  podejmowano kwestie dotyczące dróg. Jak zgłaszali mieszkańcy problemem jest ograniczenie prędkości do 50km/h w miejscowości Przyjaźnia, którego większość kierowców nie przestrzega. W ostatnim czasie doszło tam do zdarzenia drogowego, gdzie samochód wypadł z drogi i uderzył betonowy płot jednego z mieszkańców. W tym temacie wypowiedział się dzielnicowy. Poinformował także mieszkańców o możliwości zaznaczania niebezpiecznych miejsc za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń w Internecie – takie punkty są na bieżąco są sprawdzane.

(red)

Zobacz terminarz zebrań w gm. Czersk – TUTAJPaweł Żywicki (na zdjęciu) przez najbliższe pięć lat będzie reprezentował sołectwo Gotelp.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.