10-01-19
Powiat chojnicki. Po nawałnicy z 2017 roku
Są pierwsze zarzuty po tragedii w Suszku.
Usłyszał je były dyrektor starostwa Andrzej N.

Słupska Prokuratura Okręgowa w wyniku śledztwa po tragedii w Suszku przedstawiła zarzut popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków służbowych Andrzejowi N.


Obóz harcerski w Suszku, w którym w wyniku nawałnicy zginęły dwie harcerki z Łodzi.   |  fot. (olo)

Byłemu dyrektorowi Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Chojnicach. Andrzej N., zdaniem prokuratury, popełnił przestępstwo, nie przekazując na niższy szczebel zarządzania kryzysowego alertu pogodowego przed załamaniem pogody i o nadchodzącej nawałnicy. - Alert ten został mu wcześniej przekazany z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku.

Andrzej N. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, a następnie złożył wyjaśnienia zgodne z dotychczas ustalonym w sprawie stanem faktycznym – informuje Paweł Wnuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku. Andrzej N. jest obecnie na emeryturze. Za popełnienie zarzucanego mu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

- W sprawie obecnie w dalszym ciągu realizowane są zaplanowane przez prokuratora czynności dowodowe, po przeprowadzeniu których będą podejmowane dalsze decyzje, nie wykluczając decyzji o przedstawieniu zarzutów przestępstwa kolejnym osobom – mówi Paweł Wnuk.

(olo)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.