23-01-19
Gm. Czersk. Sala widowiskowa wypełniona po brzegi publicznością
Koncert Noworoczny w Łęgu

W minioną niedzielę (20.01) w Ośrodku Kultury w Łęgu odbył się Koncert Noworoczny.  Wiąże się on już z pewnymi "tradycjami". Sala widowiskowa wypełniona po brzegi publicznością, a wejściówki na ten oczekiwany co roku koncert, rozchodzą się w błyskawicznym tempie.

Tradycją koncertu staje się także poziom tego widowiska. Tak jak w wielkich salach koncertowych zaczynają się pojawiać stroje wieczorowe, garnitury a nawet specjalne, tematyczne stroje z epoki dostosowane do tematyki poruszanej przez artystów na scenie. Artyści - no właśnie, to kolejna tradycja. Co roku na scenie Ośrodka Kultury w Łęgu goszczą wybitni artyści.. W tym roku naszymi gośćmi byli Dawid Kwieciński, Piotr Pastuszka oraz Nazar Kachala. Panów mogliśmy usłyszeć przy wspaniałym akompaniamencie w wykonaniu Adrianny Wdziękońskiej. Całość poprowadziła Beata Bobińska.

Cóż, kolejny tak wspaniały koncert już za rok -;). Do zobaczenia!

Dawid Kwieciński ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie profesora Krzysztofa Bednarka. Szkolił się u wspaniałych śpiewaków operowych takich jak Włodzimierz Zalewski , Udo Reinemann, czy Andrzej Żarnecki. W kwietniu 2014 roku zdobył wyróżnienie na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie. Debiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi rolą Hrabiego Almavivy w Cyruliku Sewilskim Rossiniego. W swoim dorobku artystycznym ma jeszcze partie: Młodego Cygana w operze Aleko Rachmaninowa, Ottokara w Baronie cygańskim Straussa, Freddiego Eynsford-Hill w musicalu My Fair Lady Fredericka Loewe. W sezonie 2015/2016 wystąpił na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi w Don Giovannim Wolfganga Amadeusza Mozarta w roli Don Ottavia oraz w operze La Traviata Giuseppe Verdiego jako Gaston. Brał udział również w światowej prapremierze „Złote Runo” Aleksandra Tansmana jako Don Toribe. Współpracuje z dyrygentami jak: Bassem Akiki, Michał Kocimski, Tadeusz Kozłowski, Łukasz Browicz, Wojciech Rodek, Ewa Michnik, Piotr Wajrak iwiele innych. Aktualnie współpracuje z łódzkim Teatrem Muzycznym oraz Teatrem Wielkim w Łodzi.

Piotr Pastuszka - Student Akademii Muzycznej w Łodzi, na wydziale Wokalno-Aktorskim, śpiew operowy - tenor, urodził się 30 kwietnia 1991r. w Słupsku, gdzie ukończył Technikum Żywienia w Zespole Szkół Agrotechnicznych. Od najmłodszych lat wykazywał ponadprzeciętne umiejętności głosowe. Z tego tytułu był laureatem wielu wokalnych konkursów dziecięcych i młodzieżowych. Zaowocowało to rozpoczęciem nauki śpiewu u mgr Elżbiety Mach, która zasiała w nim miłość do sztuki operowej. Ukończył studia I stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Janusza Ratajczaka.
Obecnie jest studentem I roku studiów II stopnia Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Klejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Janusza Ratajczaka. Młody artysta dał się poznać na wielu scenach w kraju i poza jego granicami. W swoim rodzinnym mieście współpracuje z Filharmonią "Sinfonia Baltica" pod batutą jej dyrektora Bohdana Jarmołowicza. Dzięki zdobytym umiejętnościom mógł zadebiutować na deskach sceny kameralnej Opery Nova w Bydgoszczy partią Monsieur Tricquet`a w operze "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego oraz partią "Don Basilia" w operze "Wesele Figara" W.A.Mozarta.  Spektakle  odbyły się w ramach Międzynarodowego Operowego Forum Młodych. Brał udział w polskiej prapremierze w roli tytułowej opery komicznej "Abu Hassan" Carla Marii von Webera organizowanej przez Akademię Muzyczną w Łodzi. Współpracował z takimi dyrygentami jak: Piotr Wajrak, Jerzy Swoboda, Damian Borowicz, Marcin Wolniewski, Piotr Sułkowski oraz znanymi reżyserami: Jitka Stokalska, Hanna Chojnacka, Marek Zajączkowski i Eva Buchmann. Ważnym osiągnięciem jest zajęcie III miejsca w II kategorii oraz Nagrody Specjalnej w I Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej "ARS ET GLORIA" w Katowicach oraz zdobycie wyróżnienia na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie w kategorii: studenci i absolwenci wyższych szkół muzycznych. Brał udział w prawykonaniu "Tongeren Mass" na solistów, chór i orkiestrę Krzysztofa Grzeszczaka w ramach Inauguracji 69 sesji "Musica Moderna" w Akademii Muzycznej w Łodzi. W 2017 roku, brał udział w warsztatach muzyki dawnej prowadzonych przez prof. Jana Wilhelma de Vrienda, dyrygenta oraz dyrektora artystycznego Filharmonii w Enschede.

Nazar Kachala (tenor) – student I roku II stopnia studiów magisterskich wokalistyki Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku.

OK Łąg





Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.