11-02-19
Powiat chojnicki. Trzech zatrzymanych, jeden w Czersku
Kolejni nietrzeźwi na drogach

Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego poprzez eliminowanie z dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu jest jednym z głównych celów w działaniach policjantów z powiatu chojnickiego. Tylko w sama sobotę zatrzymali oni kolejne 3 osoby, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Alkomat u jednego z nich wskazał pół promila w wydychanym powietrzu, a od kolejnych dwóch została zabezpieczona krew do badań. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (9.02) policjanci z powiatu chojnickiego zatrzymali trzech kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę auta będąc pod wpływem alkoholu. Takie kontrole policjanci przeprowadzają każdego dnia w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu.

Wśród zatrzymanych był 25-letni mieszkaniec województwo kujawsko-pomorskiego, który nie dosyć, że spowodował kolizję z innym pojazdem, to prowadził auto mając pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny,  to 46-letni mieszkaniec gminy Chojnice, który na drodze krajowej nr 22 w obrębie drogi prowadzącej do Krojant z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci przeprowadzili wstępne badanie, które wskazało wynik pozytywny. Od kierującego z uwagi na stan zdrowia ostatecznie policjanci zabezpieczyli krew do badań laboratoryjnych.

Ponadto tego samego dnia wieczorem policjanci z Czerskiego komisariatu zatrzymali na ul. Dworcowej do kontroli samochód osobowy marki Opel. W trakcie kontroli funkcjonariusze poczuli od kierującego wyraźny zapach alkoholu. Z uwagi na fakt, że 20-letni mieszkaniec Czerska odmówił badania alkomatem, został przewieziony do placówki medycznej, gdzie została od niego pobrana krew do badań. Wynik tego badania wskaże ile 20-latek miał we krwi alkoholu prowadząc pojazd.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania na minimum trzy lata. Kara aresztu lub grzywny a także utrata uprawnień do kierowania grozi za jadę samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Podobną karą zagrożone jest kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu czy też nietrzeźwości. Za naruszenie sądowego zakazu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.