12-03-19
Czersk. Stanowisko samorządu wkrótce
Rodzice domagają się utworzenia
oddziału zerowego w Gutowcu


Na ręce wiceburmistrz Bogumiły Ropińskiej przekazane zostało dziś (12.03) pismo rodziców z Gutowca w sprawie utworzenia w miejscowej placówce oddziału zerowego – treść pisma poniżej.

Sołtys Zbigniew Krzoska (na zdjęciu) wręczył petycję włodarz w towarzystkie dwóch mieszkanek Gutowca. W nowym roku szkolnym chęć uczestnictwa w zajęciach - oddział zerowy - swoich pociech wyrażają rodzice dziewięciorga dzieci.

Wiceburmistrz (na zdjęciu) zapowiedziała, że po przeanalizowaniu sprawy udzieli rodzicom odpowiedzi i poinformuje o stanowisku samorządu w przedmiotowej kwestii.


Do sprawy wrócimy.

Jednocześnie sołtys zaprasza wszystkich chętnych do zapisywania dzieci do przedszkola w Gutowcu – są jeszcze wolne miejsca, termin zapisów kończy się 31 marca.
 "Burmistrz Czerska                 

Przemysław Biesek-Talewski           

           

            W imieniu rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola w Gutowcu zwracamy się z ogromną prośbą o otwarcie oddziału zerowego w Gutowcu.

            Przedszkole w Gutowcu jest po generalnym remoncie, po którym zostało przystosowane zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym jak i w szkolnym. Jest tam dodatkowa, niewykorzystana sala, w której mogłyby odbywać się zajęcia sześciolatków – taki też był pierwotny zamiar dotychczasowych włodarzy. Rodzice w trosce o swoje pociechy nie chcą żeby dzieci dojeżdżały do Rytla, w którym brakuje klas, dzieci muszą uczyć się w ciemnej piwnicy a po zajęciach lekcyjnych czekać w świetlicy ze znacznie starszymi uczniami na autobus do domu. Tym bardziej, że w Gutowcu jest klasa doskonale wyposażona w niezbędny sprzęt (tj. stoliki, krzesła, tablice i inne materiały dydaktyczne). Obecnie do przedszkola w Gutowcu uczęszcza osiemnaścioro dzieci z czego  dziewięcioro od września zaczyna naukę w zerówce.

            Bardzo prosimy o pozytywne podejście do sprawy, ponieważ nasza prośba opiera się wyłącznie na dobru naszych dzieci oraz ich prawidłowym rozwoju.

 

Z wyrazami szacunku
(podpisy rodziców)"

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.