13-03-19
Gm. Czersk. Znana jest data głosowania
Referenda strajkowe w gm. Czersk

Przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego informuje, że w dniu 19 marca w dziesięciu placówkach na terenie gm. Czersk (szkoły zarządzane przez gminę i powiat) zostaną przeprowadzone referenda strajkowe.


Wyniki głosowania podamy po ich otrzymaniu, najprawdopodobniej 20 marca.

Znana jest treść pytania w referendum strajkowym: „Czy wobec niespełnienia żądania (…..) dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w … o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r., jesteś za przeprowadzeniem w szkole … strajku począwszy od dnia 8 kwietnia 2019 r.?” – czytamy na witrynie internetowej ZNP, gdzie prezes ZNP Sławomir Broniarz informuje o tym, iż to będzie strajk do odwołania.

Strajk w poszczególnych placówkach będzie możliwy, o ile w danym referendum weźmie udział co najmniej połowa uprawnionych i większość z nich opowie się za strajkiem. Mogą w nim uczestniczyć wszyscy pracownicy (członkowie związku i niezrzeszeni).

Przypomnijmy, związki zawodowe domagają się podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r. Strajk ma się rozpocząć 8 kwietnia br.

Być może, jeśli w zapowiadanym strajku nie wezmą udziału wszyscy nauczyciele, to dyrektorom szkół uda się przeprowadzić egzaminy gimnazjalne, które mają się rozpocząć 10 kwietnia.

(red), znp.edu.pl
Fot. znp.edu.pl

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.