13-03-19
Gm. Czersk. Pytania do burmistrza Czerska
Awarie wodociągu w Rytlu

Mieszkańcy Rytla skarżą się na ciągłe awarie wodociągu w Rytlu, do których dochodzi podczas budowy sieci kanalizacji deszczowej w ul. Chłopowskiej. W ostatnim czasie, były już takie dwie nieplanowane długie przerwy w dostawie wody.

Pytamy w czerskim magistracie - czy burmistrz, jako przedstawiciel gminy Czersk, zlecający realizację inwestycji wyjaśniał kwestie awarii z wykonawcą? Jeśli tak jakie są ustalenia (przyczyny awarii) i ewentualne konsekwencje dla firmy, która podjęła się zadania w Rytlu?

„Teren, w którym jest wykonywana kanalizacja deszczowa, jest trudnym do prowadzenia inwestycji. W ulicy są liczne instalacje podziemne (kanalizacja, wodociąg, instalacje energetyczne i telekomunikacyjne). Dodatkowo mamy tu do czynienia z bardzo wąskim pasem drogowym.
Nie można tu mówić o ciągłych awariach. Nastąpiło uszkodzenie rury wodociągowej w zeszłym tygodniu, a wtorkowe problemy z dostarczeniem wody do mieszkańców zostały szybko usunięte.
Prace w Rytlu są pod stałą kontrolą inspektorów nadzoru i pracowników Urzędu Miejskiego w Czersku. O postępie robót i problemach na placu budowy Burmistrz Czerska jest informowany na bieżąco”
– brzmi komunikat z UM w Czersku.

Przypomnijmy zadanie w Rytlu przewiduje budowę kanalizacji deszczowej w ul. Szkolnej, Jodłowej i części Chłopowskiej - od Szkolnej do 22 Lutego.

(red)
Fot. ZUK Czersk

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.