14-03-19
Gm. Czersk. Nadleśnictwo Czersk
Odnowienia terenów pohuraganowych

Rozpoczęliśmy odnowienia terenów poklęskowych. Pozwalają nam na to utrzymujące się dodatnie temperatury.

Nie czekamy na kalendarzową wiosnę, ponieważ do odnowienia na ten rok zaplanowaliśmy prawie osiemset hektarów lasu, z tego pięćset hektarów na wiosnę, pozostałe planowane są na jesień. Huragan z lipca 2017 roku zniszczył całkowicie trzy i pół tysiąca hektarów, na których musimy przywrócić las.

Obecnie odnawia las prawie sto sześćdziesiąt osób, pracuje również sześć sadzarek. Akcja odnowieniowa na tak dużej powierzchni jest dużym przedsięwzięciem logistycznym. Sadzonki pochodzą z czterech Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, piętnastu nadleśnictw.

Po 21 marca zapraszamy instytucje i grupy osób, które będą chciały społecznie włączyć się w prace przy przywróceniu lasu na terenach pohuraganowych.

Leszek Pultyn
Nadleśnictwo Czersk
Fot. Rafał Grabański, Leszek Pultyn, Robert Glazer


WIDEO, ZDJĘCIA:

Sadzenie pod kosztur, czy pod szpadel znają wszyscy. Od kilku lat Nadleśnictwo Czersk korzysta również z sadzarek ciągnikowych, m.in. w leśnictwie Płecno.

Film: Rafał Grabański


 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.