12-04-19
Czersk. Posiedzenie trwało kilkanaście minut
Nadzwyczajna sesja RM w Czersku,
dyskusja przed głosowaniem

Dzisiejsza (12.04), nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Czersku przebiegła w ekspresowym tempie. Trwała zaledwie kilkanaście minut ponieważ rajcy podjęli tylko jedną uchwałę – w sprawie powołania komisji konkursowej na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Czersku.

Głosowanie poprzedziła dyskusja, w której uczestniczyła wiceburmistrz Bogumiła Ropińska z radnym Danielem Szpręgą.

Przedmiotową uchwałę przyjęto.  

Więcej w materiale wideo (otwarcie sesji RM od 2:06) – TUTAJ
(wideo: UM Czersk)

Zobacz materiały na sesję, projekt w/w uchwały, gdzie znajdują się nazwiska członków komisji- TUTAJ

Przypomnijmy, podjęcie uchwały było konieczne, ponieważ okazało się, że dwóch radnych, którzy znaleźli się w przedmiotowej komisji (radni przyjęli już wcześniej, w lutym br., uchwałę w sprawie powołania komisji) nie spełnia wymogów formalnych, nie posiada wyższego wykształcenia. W konsekwencji burmistrz musiał unieważnić postępowanie konkursowe, na które wpłynęły już trzy oferty od osób zainteresowanych pełnieniem funkcji szefa czerskiego SP ZOZ – zobacz artykuł TUTAJ. Procedura wyłonienia członków komisji musiała zostać powtórzona, stąd dzisiejsza, kolejna inicjatywa powołania komisji.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.