4-05-19
Czersk. Relacja
Maturzyści Liceum Ogólnokształcącego
im. Wincentego Pola w Czersku rocznik 2016-2019

Przed kilkoma dniami podzieliliśmy się z Państwem fotorelacją z uroczystości zakończenia nauki w liceum uczniów klas trzecich (TUTAJ). Chcielibyśmy wrócić do tego wydarzenia, przedstawić jego przebieg oraz zaprezentować najlepszych absolwentów.

Uroczystość pożegnania klas trzecich naszego liceum odbyła się w piątek 26 kwietnia. O godzinie 15 odprawiona została msza święta  w intencji absolwentów. Następnie wszyscy udaliśmy się do Ośrodka Kultury. Akademię prowadziła pani Sabina Słomińska.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego pani Słomińska powitała wszystkich przybyłych gości:

- przedstawiciela organu prowadzącego szkołę, członka Zarządu Powiatu Chojnickiego pana Jarosława Schumachera

- przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Powiatu Chojnickiego pana Macieja Jakubowskiego

- wiceburmistrz panią Bogumiłę Ropińską

- przewodniczącego Rady Rodziców pana Tadeusza Łabuńskiego

- przewodniczącego Rady Liceum pana Ludwika Woźniaka

- młodzież, rodziców i nauczycieli LO im . W. Pola w Czersku

Następnie dyrektor szkoły, Krzysztof Sękielewski, przeprowadził ceremonię przyrzeczenia uczniów żegnających się ze szkołą.

W kolejnym punkcie uroczystości dokonano awansu uczniów klas mundurowych.

Na stopień brygadiera dyplomowanego awansowani zostali: Mikołaj Czesław Błaszyk, Wiktoria Łucja Gołuńska, Łukasz Ryduchowski, Jakub Bogdan Landowski

Na stopień starszego brygadiera awansowana została: Zuzanna Katarzyna Chmara

Na stopień brygadiera awansowane zostały: Julia Henryka Górnowicz, Wiktoria Walkusz 

Na stopień kadeta sztabowego awansowane zostały: Monika Ewa Naczyk, Karolin Weronika Warsinska   

Na stopień  kadeta awansowani zostali: Alicja Gwizdała, Filip Janusz Rzeppa, Celestyna Ewelina Walkowska   

W dalszej części uroczystości zabrali głos :

- dyrektor szkoły pan Krzysztof Sękielewski

-  członek Zarządu Powiatu Chojnickiego pan Jarosław Schumacher

- wiceburmistrz pani Bogumiła Ropińska

- przewodniczący Rady Liceum pan Ludwik Woźniak   

 Dyrektor szkoły zwrócił się do abiturientów: 

„Spotykamy się dzisiaj w ostatnim dniu Waszego roku szkolnego. Kończycie szkołę średnią – po trzech latach nauki, ale też wspólnego przeżywania czasu młodości. To był dla Was piękny czas, to był ważny czas – dojrzewania emocjonalnego, intelektualnego, czas przygotowania do dobrego funkcjonowania w dorosłym życiu. Ale były też trudne chwile, takie, które przeżywaliście indywidualnie i takie, które szczególnie w ostatnim czasie były naszym wspólnym doświadczeniem. Strajk nauczycieli, który od jutra będzie zawieszony, postawił nas wszystkich w stanie niepewności – czy  wystawione zostaną oceny, czy zostaniecie sklasyfikowani, czy odbędą się matury? W naszej szkole od 8. kwietnia moje koleżanki i moi koledzy uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, której głównym celem był słuszny wymóg  zagwarantowania przez polskie  państwo warunków godnej pracy i godnej płacy. Jako społeczność szkolna wszyscy zdawaliśmy życiowy egzamin dojrzałości.

Chciałbym podziękować, myślę, że przede wszystkim w Waszym imieniu, koleżankom i kolegom nauczycielom, że w chwili trudnego dla siebie wyboru, wybrali wasze dobro.

Przed wami egzamin dojrzałości – matura. Będziecie ją zdawać terminowo. Gratuluję Wam wytrwałości, Waszych dokonań i sukcesów, dziękuję za współpracę w różnych sytuacjach.

Dziękuję rodzicom za wspólne dążenie do tego, aby przygotować Was do dojrzałości.

Dziękuję za zaangażowanym we wspólną pracę przedstawicielom: organu prowadzącego, organu nadzoru, samorządu lokalnego oraz wszystkim przyjaciołom za pomoc w sprawnym funkcjonowaniu szkoły.

Szczególne podziękowanie kieruję do nauczycieli i wychowawców za przekazanie wiedzy, umiejętności, doświadczenia życiowego, z których, mamy nadzieję będziecie korzystać.

Nasza szkoła dała Wam to, co mogła. Życzymy Wam powodzenia na majowych egzaminach. Spotkamy się ponownie i będziemy ten egzamin zdawali razem z Wami. Wasze maturalne powodzenie, Wasze powodzenie w dorosłym życiu będzie sukcesem nas wszystkich.” 
Dyrektor podziękował przyjaciołom szkoły  za finansowe wsparcie. Podziękowania te skierował do: DREWIN Łubna, Kancelaria Prawnicza Krzysztof Szpręga Czersk, P.H.PRIMA Czersk, Agnieszka Sikorska Czersk, Nadleśnictwo Czersk, Zygmunt Pacek Czersk, Import Opon Używanych REIFENGUM Krzyżkowski Czersk, Beata Przybysz Czersk, Jarosław Ossowski Czersk i innych sponsorów, którzy pragnęli pozostać anonimowi.  

Był też czas uczniowskich pożegnań.  W imieniu klas drugich starsze koleżanki i starszych kolegów pożegnali: Weronika Grandt, Julia Krieger, Kay Piotrowski. W imieniu absolwentów natomiast dziękowali i pięknie wspominali : Weronika Czarnowska oraz Dariusz Jazdzewski 

Następnie przeszliśmy do najprzyjemniejszej  części ceremonii – wręczenia nagród. 

Nagrody Burmistrza Czerska z rąk pani Wiceburmistrz otrzymali: 

1. Mateusz Leszek Mientki za: szczególne osiągnięcia w Szermierce Historycznej Bronią Go – Now, reprezentowanie szkoły w Pomorskich Meczach Matematycznych, udział w konkursach polonistycznych, językowych, matematycznych i fizycznych, aktywny udział w życiu szkoły i działalność na rzecz środowiska lokalnego.

2. Hubert Fryca za: wyróżniającą aktywność w zakresie nauk przyrodniczych oraz zaangażowanie w działalność Sekcji Turystyki Kwalifikowanej.

3. Wiktoria Ossowska  za: bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie  oraz aktywną pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego z życzeniami dalszych sukcesów na drodze rozwijania swoich pasji i zarażania innych radością i dobrocią... 

Dyrektor szkoły oraz przewodniczący RR  wręczyli nagrody najwybitniejszym absolwentom: 

Absolwentem Roku Anno domini 2019 została Dominika Baranowska – Dominika ukończyła naukę w klasie o profilu humanistycznym LO im. W. Pola z godną pozazdroszczenia średnią 5,12.

Tytuł Najwszechstronniejszego Absolwenta roku trafił  do Łukasza Wiśniewskiego - za aktywną pracę na rzecz szkoły i klasy, promowanie szkoły w środowisku lokalnym, reprezentowanie szkoły   w Pomorskich Meczach Matematycznych, popularyzowanie matematyki wśród dzieci, pracę na rzecz wolontariatu, pomoc koleżeńską, rzetelne pełnienie funkcji  przewodniczącego i wspomaganie w organizacji życia klasowego. 

Świadectwa z wyróżnieniem, nagrody oraz okolicznościowe dyplomy z rąk dyrektora szkoły, przewodniczącego Rady Rodziców oraz wychowawców klas otrzymali:  

Świadectwa z wyróżnieniem   

Z klasy 3a -  wychowawca p. A. Gołębiowska   

1.       Mazurkiewicz Emilia ( 4,89) nagroda i dyplom  za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie

2.       Milke Anna ( 4,83) nagroda i dyplom za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie   

Z klasy 3b –wychowawca p. Urszula Wojak 

    1. Baranowska Dominika ( 5,12) nagroda i dyplom  za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie

2. Pacek Szymon (4,88) - nagroda i dyplom  za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie  

Z klasy 3c – wychowawca p. E. Bielińska 

1.       Ossowska Wiktoria ( 4,89) nagroda i dyplom  za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie

2.       Megger Emilia (4,84) nagroda i dyplom  za bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre zachowanie

3.       Osowska Katarzyna ( 4,79) nagroda i dyplom  za bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre zachowanie

Nagrody 

-Nagroda dla Szymona Packa za godne reprezentowanie szkoły w Ogólnopolskich Konkursach Polonistycznych „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z ortografią na co dzień” przez trzy kolejne lata szkolne 2016/ 2017, 2017/2018 i 2018/2019; za reprezentowanie szkoły w Powiatowym Dyktandzie „O Złote Pióro”

-Nagroda dla Dominiki Baranowskiej za wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Wielki Maraton Czytelniczy "Na literackim szlaku". Dominika brała udział Ogólnopolskich Konkursach Polonistycznych „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z ortografią na co dzień”  

-Nagrody za godne reprezentowanie szkoły w Pomorskich Meczach Matematycznych oraz popularyzowanie matematyki dla: Łukasza Wiśniewskiego, Mateusza Mientkiego, Klaudii Łonskiej, Ikarusa Kołatki, Łucji Chmist, Stanisława Oksentowicza, Dariusza Jazdzewskiego, Anny Milke, Natalii Przytarskiej, Jakuba Pestki 

-Nagrody dla najbardziej zaangażowanego ucznia klasy mundurowej dla: Mikołaja Błaszczyka, Jakuba Landowskiego, Julii Górnowicz, Wiktorii Walkusz - za współpracę, zaangażowanie w akcje profilu mundurowego, aktywne uczestnictwo w zawodach klas mundurowych oraz za wspomaganie uroczystości szkolnych i lokalnych

- Nagroda i dyplom dla Huberta Frycy za udział oraz godne reprezentowanie szkoły w konkursach biologicznych: Olimpiada Wiedzy Ekologicznej, Konkurs Wiedzy Przyrodniczej, Konkurs Ornitologiczny o Kulika Wielkiego

-Nagroda i dyplom dla Wanessy Łąckiej za udział oraz reprezentowanie szkoły w Konkursie Chemicznym "Wygraj Indeks"

-Nagroda dla Ikarusa Kołatki i Mateusza Mientkiego za udział w konkursach fizycznych i popularyzowanie wiedzy z fizyki.

-Nagroda dla Jakuba Pestki za udział w konkursie mechatronicznym i pomoc w utrzymaniu sieci komputerowej. 

-Nagroda dla: Agaty Brzezińskiej, Wiktorii Ossowskiej, Julii Żalikowskiej za bezinteresowne zaangażowanie w działania na rzecz drugiego człowieka, za aktywny udział w toku całej trzyletniej edukacji w projekcie Liceum dla Dzieci "Licek", za udział w promocji klasy i szkoły w trakcie drzwi otwartych liceum.   

-Nagrody za wielokrotne, godne reprezentowanie szkoły w międzyszkolnych zawodach sportowych w latach 2016 – 2019 otrzymali: Małgorzata Zabrocka, Julia Górnowicz, Zuzanna Chmara, Wiktoria Walkusz   

 -Nagroda specjalna  - 100% FREKWENCJI -  otrzymała  Wiktoria Ossowska - za samodyscyplinę i determinację, która przez trzy lata nauki w liceum pozwoliła jej uczestniczyć  we WSZYSTKICH obowiązkowych zajęciach

Dyplomy   

-Dyplomy  za wielokrotne, godne reprezentowanie szkoły w międzyszkolnych zawodach sportowych w latach 2016 – 2019 otrzymali: Wiktoria Gołuńska, Karolina Warsińska, Klaudia Łońska, Patryk Dorau, Stanisław Oksentowicz, Dawid Przesławski  

-Dyplomy za godne reprezentowanie szkoły w Ogólnopolskich Konkursach Polonistycznych „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z ortografią na co dzień” przez trzy kolejne lata szkolne 2016/ 2017, 2017/2018 i 2018/2019 dla: Aleksandry Sikorskiej, Mateusza Mientkiego, Wiktorii Knitter   

-Dyplom za reprezentowanie szkoły w Powiatowym Dyktandzie „O Złote Pióro”, które odbyło się 3 kwietnia 2019 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Chojnicach dla: Wiktorii Knitter   

Podziękowania    

-Podziękowanie dla Anny Marii Milke za gotowość do działania, kreatywność, pracowitość, sumienność, spokój w sytuacjach kryzysowych, energię w sytuacjach spokojnych i dzielenie się tym wszystkim ze społecznością naszej szkoły.

-Podziękowanie dla Dariusza Jazdzewskiego za niespożytą energię, magiczne umiejętności rozciągania czasu, zapał do pracy, dystans do siebie, otwartość na świat, gotowość do działania i za bycie szkolnym MacGyver`em. 

-Podziękowanie za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym dla : Jakuba Bogdana Landowskiego, Wiktorii Waklusz, Karoliny Weroniki Warsinskiej   

-Dyplomy i podziękowania za godne reprezentowanie szkoły w Młodzieżowej Radzie Miejskiej trafiły do: Wiktorii Knitter, Natalii Wiśniewskiej, Pauliny Tuszkowskiej, Faustyny Babińskiej

Szczególne podziękowania skierowaliśmy do Rodziców: 

-Podziękowanie za współpracę i zaangażowanie w pracę na rzecz Rady Rodziców dla pani Katarzyny Krysiak-Kołatki

-Podziękowanie dla Pani Małgorzaty Łąckiej za aktywną pracę w radzie klasowej rodziców oraz za pomoc w przygotowaniach do studniówki  

-Podziękowanie dla Pana Piotra Knittera za pracę w Radzie Rodziców oraz w Radzie Liceum

-Podziękowanie dla Pani Doroty Wiśniewskiej za pracę w Radzie Rodziców 

Na koniec pani Sabina Słomińska pożegnała abiturientów tymi słowami: 

„Drodzy abiturienci,

ostatni szkolny dzień, ostatnie spotkanie z przyjaciółmi, ostatnia uroczystość wspólnie przeżywana w murach tej szkoły. Szkoły, którą każdy z Was współtworzył i sprawiał, że jest ona właśnie taka, a nie inna. Każdy z Was zostawia tu kawałek siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, marzenia i tęsknoty, radość sukcesów i gorycz porażek.

   Adam Asnyk napisał : „życie jest biegiem , staraj się o to abyś je dokończył”
Ten bieg już się dla Was rozpoczął. Otrzymaliście świadectwa ukończenia Liceum Ogólnokształcącego. Przed Wami prawdziwy maraton, a po drodze egzamin maturalny, dalsze kształcenie, kariera zawodowa, życie rodzinne. Życzymy Wam dużo sił na każdym odcinku Waszego biegu. Realizujcie wszystkie swoje plany i marzenia pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Oczywiście czasami będziecie bardzo zmęczeni, ale nie cofajcie się, skorzystajcie z pomocy przyjaciół i życzliwych Wam osób i wytrwale dobiegnijcie do końca. Mam nadzieję,  że wasz bieg będzie szczęśliwy, bez upadków  i dobiegniecie do mety z uśmiechem na twarzy bez większych kłopotów i zmartwień. Życzę wam tego z całego serca.”

W poniedziałek, 6 maja, tegoroczni absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Wincentego Pola w Czersku rozpoczną egzamin maturalny.

Kochani Absolwenci ! Dziękujemy Wam za te trzy wspólne lata, gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy, by droga dorosłości, na którą wkraczacie , była drogą sukcesów, szczęścia, spełnienia marzeń i realizacji wszystkich planów. Powodzenia na maturze i w dorosłym życiu!

Pamiętajcie  „Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło,  wtedy dopiero wszystko się zaczyna" 

(ks. J. Twardowski)


Mat. Urszula Wojak, LO Czersk

GALERIA ZDJĘĆ - TUTAJ

 





Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.