13-05-19
Czersk. Ma powstać stowarzyszenia „Ratujmy Czersk”
Roman Lipski wysłał pismo do radnych

Roman Lipski przesłał do wszystkich radnych Rady Miejskiej w Czersku pismo dotyczące m.in. burmistrza Czerska. Mężczyzna zapowiada powstanie stowarzyszenia „Ratujmy Czersk”, które będzie na bieżąco śledzić poczynania władz samorządowych w gm. Czersk i dokonywać stosownej analizy.

W piśmie podpisanym przez Romana Lipskiego pojawiają się krytyczne uwagi dotyczące burmistrza Czerska, człowieka, który według autora, w swoim działaniu samorządowym nic konkretnego nie osiągnął, poza wysokimi uposażeniami dla swojej osoby, a jego wybór na burmistrza był następstwem rządów poprzedniego włodarza. Autor zaznacza, że nikt nie pofatygował się prześledzić przebiegu zawodowego i poczynań obecnego burmistrza na linii pracy w administracji samorządowej, co było błędem – brak dotarcia do wielu dyskredytujących opinii. W piśmie czytamy m.in., że społeczeństwo było tylko potrzebne do tego, aby oddać głos w wyborach.  Są również krytyczne uwagi co do bieżącej polityki kadrowej i kwestii pozyskiwania funduszy unijnych, a także reorganizacji urzędu miejskiego oraz wydatkowania środków na zakup nowego samochodu. Jest też niezadowolenie z postawy nowego przewodniczącego rady miejskiej.

Autor stawia tezę, że rządy obecnego włodarza będą gorsze od poprzedniego. Zapowiada opisywanie kolejnych spostrzeżeń.

„Znam p. Romana Lipskiego bardzo dobrze, dlatego nie jestem zdziwiony treścią tego listu. Korzystając z okazji bardzo serdecznie pozdrawiam p. Lipskiego i życzę wiele sukcesów w pracy społecznej” – odnosi się do korespondencji Przewodniczący Rady Miejskiej w Czersku, Krzysztof Przytarski.

„Każdy z mieszkańców Gminy Czersk, a także gmin ościennych ma prawo do oceny pracy samorządowców. Jednak ważne, żeby była to ocena rzeczowa i merytoryczna. Mogę odnosić się do faktów i o nich rozmawiać. Niestety w tym przypadku ich nie zauważam. Do ataków personalnych odnosić się nie zamierzam” – wyjaśnia poproszony o komentarz burmistrz, Przemysław Biesek-Talewski.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.