30-05-19
Czersk. Kolejne spotkanie 1 czerwca w Czersku - zapraszamy
Rozgrywki zespołu Olimpia Czersk

Seniorzy Olimpii rozegrali kolejne mecze o mistrzostwo B klasy.

W ubiegłą sobotę mecz u siebie z Unią Klawkowo. Unia na pewno zapamiętała remis u siebie w ubiegłym sezonie, kiedy prowadziła do 85 min. 3:0, żeby ostatecznie zremisować 3:3.

Tym razem było widać od początku, że będzie to ciężki mecz. Od początku Unia ruszyła mocnym pressingem i w 6 min. prowadziła 1:0. Olimpia wyrównała już 3 później, ale na tyle tego dnia było stać piłkarzy Olimpii. Unia bardzo dobrze prowadziła grę i to ona strzelała kolejne bramki.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:1. Tym razem Unii nie udało się zaskoczyć.

W niedzielę 26.05 Olimpia pojechała na trudny teren do Brdy Wielkie Chełmy, ale z zamiarem zdobycia 3 pkt. Już w 1 min. Olimpia objęła prowadzenie, niestety  gospodarze wyrównali już po kolejnych 5 min. gry i dorzucili kolejną bramkę w 27 minucie. Ale długo nie cieszyli się z prowadzenia, bo tuz po wznowieniu gry Olimpia wyrównała. Żeby kibicom nie było nudno, jeszcze do przerwy Brda wyszła na prowadzenie, a Olimpia zdołała wyrównać. Po przerwie gra się uspokoiła i mieliśmy cały czas podział punktów, ale piłkarze Olimpii pojechali po 3 pkt. i ten cel udało się zrealizować w 87 minucie, kiedy Paweł Rudnik, który zdobył tego dnia 2 bramki dorzucił 3 gola i Olimpia wygrała 4:3. Brawo za walkę do końca, a 87 minuta można by rzec pechowa dla Brdy. W poprzednim meczu, też w tym czasie gry padła zwycięska bramka dla Olimpii.

Kolejne spotkanie Olimpia rozegra na stadionie miejskim w Czersku z Orkanem Huta 01.06 o godz. 16.00.