10-06-19
Powiat chojnicki. WYNIKI, ZDJĘCIA
Pływali, jechali, biegali. Za nami Marbruk
Triathlon w Charzykowach

Trzy dystanse, około 1000 zawodników, świetna pogoda – kolejna, piąta już edycja Marbruk Triathlon w Charzykowach przeszła do historii.

W niedzielę Marbruk Triathlon Charzykowy przywitał zawodników słoneczną pogodą i malowniczymi trasami.   |  fot. (olo)

W sobotę (8.06) na starcie stanęli zawodnicy, którzy zmagali się z trasą najkrótszą trasą 28,25 km i najdłuższą 112,99 km – oczywiście odpowiednio musieli płynąć, jechać na rowerze i biec. Co ciekawe, pierwszy dystans - mimo rywalizacji ponad 200 zawodników - najszybciej pokonał zawodnik z Chojniczek Łukasz Krieger (czas 1.01,02). Drugi był Jakub Kubiński z Bydgoszczy (1.03.39), a trzeci Robert Stępniak z Niemcza (1.04,00).

W pierwszej dwudziestce znalazło się też dwóch chojniczan – 16. był Dawid Szreder (1.07,28), a 17. Daniel Kowalikowski (1.08,02). Bieg ukończyło 231 zawodników. Wśród kobiet wygrała Anna Peterek z Poznania (czas 1.10,42), druga była Iwona Szabłowska z Juszkowa (1.10,47), a trzecia Wioleta Jarocka z Legionowa (1.11,36). Z regionu najlepsza była Julia Żmija z Charzyków (1.27,51). Na mecie zameldowało się 79 pań.

Najdłuższy dystans 112,99 km najszybciej pokonał Michał Majchrzak z Nowego Lubosza (czas 4.12,58), drugi był Robert Wojnar z Torunia (4.24,10), a trzeci Darek Ławecki z Człuchowa (4.29,18). Z naszego regionu najszybszy był Krzysztof Stępliński z Charzyków (56. miejsce, czas 5.21,09). Bieg ukończyło 114 zawodników. Dystans ten ukończyło siedem pań. Wygrała Aleksandra Andryszak ze Świnoujścia (5.26,08), druga była Anna Springman z Lęborka (5.29,33), a trzecia Aleksandra Trocińska z Poznania (5.46,27).

W niedzielę (9.06) zawodnicy rywalizowali na dystansie 56,5 km – w tym również w sztafecie. Indywidualnie wygrał Sylwester Swat z Przeźmierowa (2.04,20), drugi był Krzysztof Miszewski z Gdańska (2.04,45), a trzeci Marcin Kępka z Gdańska (2.06,16). Z naszego regionu najlepszy był Dawid Szreder (20. miejsce, 2.14,51). Wśród pań zwyciężyła Anna Peterek z Poznania (2.18,52).

W niedzielę na dystansie 56,5 km rywalizowały też sztafety. Najlepsi wśród mężczyzn okazali się zawodnicy z regionu Ireneusz Pick, Łukasz Krieger i Kamil Sójka (2.05,14). Sztafetę mix najszybciej pokonali Beata Zubel, Krzysztof Pacholczyk i Krzysztof Wilmont (2.09,26).