(AKTUALIZACJA)
Odpowiedź burmistrza
- treść odpowiedzi pod interpelacją radnego

10-06-19
Czersk. Treść interpelacji - poniżej
Zmiana organizacji ruchu na Dąbrowskiego
w Czersku – radny Daniel Szpręga składa interpelację


Publikujemy interpelację radnego Daniela Szpręgi w sprawie organizacji ruchu na ul. Dąbrowskiego w Czersku.


„Interpelacja w sprawie zmiany stałej organizacji ruchu na ul. Dąbrowskiego w Czersku

W związku ze zgłoszonym problemem zmiany organizacji ruchu na ul. Dąbrowskiego w Czersku niekorzystanie wpływającym na codzienne życie mieszkańców m.in. nieruchomości nr 9 i 11 wnioskuję do Pana burmistrza o wycofanie się z wprowadzonej zmiany. Warto wspomnieć, że w ubiegłym tygodniu wzdłuż nieruchomości nr 9 i nr 11 na ulicy przylegającej do chodnika pojawiły się białe ukośne linie ograniczające ruch i postój samochodów na tej części ulicy. Nigdy w historii ul. Dąbrowskiego nie wprowadzano tego typu ograniczenia tym bardziej, że miejsca postojowe na tej ulicy są deficytem.  W związku z tym kieruję do burmistrza prośbę o przesłanie skanu zatwierdzonego projektu stałej organizacji ruchu na ul. Dąbrowskiego oraz proszę o odpowiedź na skierowane do włodarza pytania"
– pisze do redakcji radny Daniel Szpręga (interpelacja poniżej).

(red)

  

(AKTUALIZACJA)
Odpowiedź burmistrza

Po publikacji interpelacji w portalu wizjalokalna.pl do redakcji wpłynęła odpowiedź burmistrza – poniżej:

„Zmiana organizacji ruchu na ul. Dąbrowskiego odbyła się bez mojej wiedzy i zgody, na podstawie wniosku jednego z mieszkańców, złożonego jeszcze w 2017 roku. Niestety, zmiana ta została wprowadzona także bez wymaganego prawem zatwierdzenia przez Starostę Chojnickiego. Dlatego też poleciłem usunięcie oznakowania poziomego. Nie zamierzam też wprowadzać takiego oznakowania w przyszłości, gdyż uważam je za niecelowe i pozbawiające mieszkańców ulicy Dąbrowskiego tak deficytowych w tym rejonie miejsc parkingowych.

Burmistrz Czerska
Przemysław Biesek-Talewski”

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.