11-06-19
Gm. Czersk. Relacja
PIKNIK RODZINNY- SPOTKANIE
Z PRZYRODĄ W STRUDZE

W ubiegłą sobotę 08.06.2019r. odbył się  w Strudze Piknik Rodzinny zorganizowany przez  Stowarzyszenie Przyjazne  Środowisku BOR-EK we współpracy z KGW Klaskawa. Impreza plenerowa wzbudziła spore zainteresowanie dzieci i ich opiekunów. Zaproszeni goście z Nadleśnictwa Czersk oraz Koła Łowieckiego PONOWA z Koronowa bardzo ciekawie opowiadali o swoich profesjach. Dzieci bardzo chętnie słuchały a potem odpowiadały na pytania związane z przyrodą i ochroną środowiska. Wiedza dzieci została nagrodzona przez leśnika i myśliwych.

Atrakcjom nie było końca. Gwoździem imprezy był rzut beretem. Wytypowano trzy pierwsze miejsca wśród dzieci i dorosłych. Konkurencje sportowe np. bieg rodzinny w workach również wyłoniły zwycięzców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy plastyczne dla dzieci i rodziców. Wszystkie dzieci otrzymały upominki z loterii fantowej.

Wielką niespodzianką dla dzieci i nie tylko  było oglądanie przyrody z wysokości. Podnośnik koszowy obsługiwany przez właściciela firmy dekarskiej sprawił dzieciom wiele radości.

Dla wszystkich uczestników panie z KGW Klaskawa przygotowały zupę pomidorową i fasolową, chleb ze smalcem i ogórkiem, kiełbaskę z grila, kawę i pączki. Dzieci częstowały się soczkami, cukierkami, wafelkami i popcornem.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują darczyńcom: Nadleśnictwo Czersk, ZUL Leszek Szarmach, Koło Łowieckie PONOWA Koronowo, SUPER DACH Ireneusz Leszczyński, p. Justyna Rompkowska, MARCO Marek Łangowski, p. Gertruda Ufnowska ze Strugi za udostępnienie miejsca na Piknik.

KGW Klaskawa
Stowarzyszenie Przyjazne Środowisku BOR-EK

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.