11-06-19
Gm. Czersk. Relacja
Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Odrach

W niedzielę 9 czerwca, przy szkole w Odrach odbył się Festyn Rodzinny. Nie mógł być zorganizowany 1 czerwca z powodu pielgrzymki do Wiela. Przed szkołą stanął namiot z ławkami i stolikami, pożyczony od p. Marka Łangowskiego. Można było tam spokojnie wypić kawę , zjeść ciasteczka i obserwować bawiące się dzieci.

Na placu stanęły dwa dmuchane zamki, dla mniejszych i większych dzieci. Pani Kasia Krysiak Kołatka w stroju elfa malowała chętnym dzieciom buźki, przerabiając grzeczne maluchy w potwory, zwierzaki i inne stwory według życzenia. A przyszły dzieci nie tylko te co chodzą do szkoły w Odrach, ale także te co już dawno ją skończyły i przyprowadziły swoje dzieci.


Festyn otworzył sołtys Zbigniew Wojtala, życząc dzieciom i rodzicom wesołej zabawy.

Panie nauczycielki prowadziły konkursy i rozdawały nagrody. Pani Małgosia dbała oto, aby rozbawiona dziatwa miała co pić.

Ale największe atrakcje nadjechały z wyciem syren i błyskami świateł. Nadjechał wóz strażacki OSP Odry i samochód policyjny. Wszyscy chcieli obejrzeć od środka oba samochody i przejechać się. Radości było co niemiara . Strażacy też wymyślili zawody- przewracanie strumieniem wody klocków- okazało się, że najlepszy czas miała drużyna dziewcząt. Było też rodzinne przeciąganie liny i polewanie wodą na życzenie. Dzieci dziękują organizatorom i sponsorom za świetną imprezę.

Organizatorami festynu byli: Rada Sołecka Sołectwa Odry, Szkoła Podstawowa w Odrach, Rada Rodziców, Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Szkoły w Odrach, Zarząd OSP Odry.

Sponsorami byli: Rada Sołecka Sołectwa Odry, Szkoła Podstawowa w Odrach i Rada Rodziców,  Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły w Odrach, Zarząd OSP Odry, Hanna i Krzysztof Górnowicz, Kazimiera i Zdzisław Mollin, Sklep u Justyny, Z.H.P. Mylof- St. Trzyński, Hanna i Bogdan Pastwa- sklep Skrzat .

Teresa Grubczak


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.