08-07-19
Czersk. Policjanci przeszukali plecak nastolatka
Nieletni  posiadał znaczne ilości narkotyków

Policjanci z Czerska zatrzymali 16-letniego mieszkańca tej miejscowości, który w swoim plecaku miał kilkaset działek narkotyków oraz gotówkę. Późniejsze badanie potwierdziło, że znaleziony przy nim susz to marihuana. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym i nieletnich, który zadecyduje o jego dalszym losie.

Patrol policji w Czersku w miniony piątek wieczorem zauważył dwóch młodych mężczyzn w centrum miasta w krzakach, którzy na ich widok zaczęli się bardzo nerwowo zachowywać. Policjanci natychmiast przystąpili do działania, bo mieli przypuszczenia, że takie zachowanie może mieć związek z posiadaniem środków odurzających. Funkcjonariusze, kiedy podeszli bliżej od razu poczuli zapach marihuany wydobywający się z plecaka jednego z nieletnich. W trakcie kontroli właściciel plecaka próbował uciec. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, którzy natychmiast chwycili go za ubranie, a tym samym nie dopuścili do ucieczki. Stróże prawa zatrzymali i obezwładnili szarpiącego się mieszkańca Czerska.

Po chwili było już wiadomo, co było przyczyną takiego zachowania mężczyzny. 16-letni czerszczanin w plecaku miał schowane blisko 100 gramów marihuany oraz większą sumę pieniędzy. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy narkotyki zostaną przesłane do analizy biegłemu sądowemu.

Nieletni po rozpytaniu został przekazany rodzicom, a sprawa posiadania przez niego znacznych ilości środków narkotycznych znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym i nieletnich, który zadecyduje o jego dalszym losie. Policjanci cały czas ustalają, skąd 16-latek posiadał środki odurzające oraz kto je od niego miał kupić.


mat.KPP Chojnice
 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.