9-08-19
Gm. Czersk. Burmistrz rozmawiał z druhami
Wstrzymanie budowy remizy strażackiej w Krzyżu

Burmistrz Czerska nie rozstrzygnął postępowania przetargowego na budowę remizy strażackiej w Krzyżu (II etap) pomimo tego, że chęć realizacji przedsięwzięcia zgłosiło osiem firm - zobacz informację z otwarcia ofert – TUTAJ.

Zobacz informację skierowaną do wykonawców z dn. 30 lipca 2019 r. o nierozstrzygnięciu przetargu – TUTAJ.

O odniesienie się do sprawy poprosiliśmy burmistrza Czerska.
 

- Uważam, że w Krzyżu zaplanowano zbyt duży obiekt na potrzeby lokalnej jednostki OSP. Można było go zaprojektować bardziej optymalnie. Przecież w centrum wsi jest świetlica wiejska do dyspozycji wszystkich mieszkańców. 

W czwartek spotkałem się ze strażakami z OSP w Krzyżu. Druhowie zaprosili jeszcze przedstawicieli zarządu gminnego Zbigniewa Bielawskiego i Andrzeja Kuchenbeckera. Spotkanie było bardzo merytoryczne i zakończyło się konkretnymi ustaleniami. Obiekt w całości będzie przeznaczony na potrzeby OSP. Gmina Czersk sfinansuje wykończenie części bojowej oraz wykona dach, elewacje czy zamontuje stolarkę okienną. Niebawem ogłosimy przetarg na ten zakres prac. W tym roku mamy do wydania jeszcze 150 tys. zł. Myślę, że starczy na dach i okna. Pozostała część prac zostanie wykonana w przyszłym roku.  

Strażacy własnymi siłami i przy wsparciu sponsorów zajmą się częścią świetlicową remizy. Chodzi o salę, zaplecze kuchenne czy mniejsze pomieszczenia. W przyszłości tę cześć będą wykorzystywać komercyjnie, w zamian za to zobowiązali się ją utrzymywać – wyjaśnia burmistrz Czerska, Przemysław Biesek-Talewski.

Przypomnijmy, specjalne oświadczenie w sprawie wstrzymania realizacji zadania wydała Rada Sołecka Sołectwa Krzyż – zobacz TUTAJ.


(red)
fot. UM Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.