12-08-19
Gm. Czersk. Zjazd absolwentów Szkoły Podstawowej w Malachinie
Po czterdziestu latach znów byliśmy razem

W sobotę 10 sierpnia 2019 roku udało się nam, absolwentom Szkoły Podstawowej w Malachinie, spotkanie po ponad czterdziestu latach! 

Może na początku trudno było się rozpoznać, ale za to później jeszcze trudniej było się rozstać. 
Dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie mogliśmy rozpocząć nasze spotkanie od odwiedzin budynku naszej dawnej szkoły. Na tych korytarzach, w tych klasach zaczęły odżywać wspomnienia, którym nie było końca po przejechaniu do świetlicy w Mokrem, gdzie większość z nas powitała niedzielę…

Ogromną radość sprawili nam nasi Nauczyciele z podstawówki, którym w tym miejscu z całego serca dziękujemy: za lekcje sprzed czterdziestu lat i za to, że byli z nami w sobotę i zechcieli podzielić się swoimi wspomnieniami. Podziękowania kierujemy do Pani Heleny Kowgan, Pani Bogumiły Wendt, Państwa Barbary i Józefa Grabańskich oraz Pana Andrzeja Karczewskiego. Czas zniwelował dystans dzielący uczniów i Nauczycieli, ale szacunek i wdzięczność dla naszych Wychowawców były i będą zawsze wielkie.                             

Dziękujemy wszystkim, którzy dojechali na ten zjazd, czasem pokonując trzy kilometry, a czasem przemierzając setki kilometrów i przekraczając granice – bez Was nie byłoby tego spotkania. A na pewno nie byłoby tego sympatycznego wieczoru bez pomysłodawczyni i Szefowej całego zamieszania koleżanki - Joli Szczepańskiej / Górnowicz/. Dzięki serdeczne Jolu! Cieszę się, że razem z kolegami Mariuszem Lewandowskim i Romanem Czapiewskim mogłam wziąć udział w przygotowaniu tego miłego spotkania.

Mam nadzieję, że odnowione kontakty pozwolą nam spotkać się trochę wcześniej niż za następne czterdzieści lat, bo „Wszystko, co prawdziwie zaczyna się między ludźmi nigdy się nie kończy”.

Aleksandra Zapłacka

Zjazd absolwentów Szkoły Podstawowej w Malachinie 2019` - zdjęcia:

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.