15-08-19
Powiat chojnicki. ZDJĘCIA, WYNIKI
Black Tur Jam za nami!

W trzydniowej imprezie udział wzięło 65 zawodników z Chojnic oraz z najbliższych miast wojewódzkich. Na starcie stawiło się dziewięciu deskorolkarzy, którzy rozegrali trzy konkursy prezentując zaawansowane umiejętności.


To było "święto" tych, którzy kochają ewolucje na deskorolkach, rolkach czy specjalnych rowerach.   |  fot. K. Szupke

Podobnie jak w ubiegłym roku rewelacyjnie wypadł zwycięzca chojniczanin Dawid „Garden” Gadomski, jednak współzawodnicy odebrali mu palmę pierwszeństwa w pozostałych konkurencjach:

Deskorolka (9 zawodników):

Kategoria Best Line:

1. Dawid Gadomski - Chojnice

2. Łukasz Gosiewski - Gdańsk

3. Maciej Chabowski - Gdańsk     

Best Trick: Łukasz Gosiewski - Gdańsk

Game of Skate: Łukasz Gosiewski - Gdańsk

Imprezę poprowadził profesjonalnie sędzia Maksymilian Primke wywodzący się z Chojnic. Swoje pierwsze szlify na desce zdobywał w naszym mieście jako jeden z najbardziej aktywnych skaterów przyczyniając się do zainteresowania władz miasta pomysłem wybudowania chojnickiego skateparku. Jak dobry był to pomysł świadczą podczas dobrej pogody tłumy młodych ludzi, którzy z niego korzystają ćwicząc swoje sprawnościowe umiejętności.

W sobotę na skateparku swoimi umiejętnościami zachwycali rolkarze i użytkownicy hulajnog. Po raz pierwszy podczas Black Tur Jam zaprosiliśmy najmłodszych, którzy ćwiczą swoje umiejętności na hulajnogach w chojnickim skateparku. Frekwencja pokazała, że był to strzał w dziesiątkę!

Rolki (14 zawodników):

Kategoria Best Line:                        

1. Tomasz Sosiński - Bydgoszcz

2. Przemek Kępiński - Gdańsk

3. Tobiasz Grochowski - Chojnice

Best Trick: Tobiasz Grochowski - Chojnice


Hulajnogi (23 zawodników):

Kategoria Best Line:

1. Nikolas Muller - Holandia

2. Mateusz Januszewski - Chojnice

3. Kamil Lemańczyk - Chojniczki

Best Trick: Mateusz Januszewski- Chojnice

Z kolei w niedzielę kategorię rowerów MTB zdominowali chojniczanie prezentując swoje znakomite umiejętności nie zrażając się potknięciami, a to dzięki licznie zgromadzonej, wyrozumiałej i życzliwej publiczności. Autentyczny podziw ekstremalnymi trickami budzili zwłaszcza goście, niemniej chojniccy uczestnicy imprezy także pokazali się z jak najlepszej strony udowadniając, że chojnicki skatepark jest świetnym miejscem do treningu. 

MTB (5 zawodników):

Kategoria Best Line:niezwykle ekwilibrystyczne popisy

1. Klaudiusz Gostomczyk - Chojnice

2. Radek Rocławski - Chojnice

3. Kacper Orłowski - Chojnice

Best Trick: Klaudiusz Gostomczyk - Chojnice


BMX (14 zawodników):

Kategoria Best Line:

1. Krzysztof Szymański - Inowrocław

2. Adam Mrzygłocki - Wejherowo

3. Klaudiusz Gostomczyk - Chojnice

Best Trick: Kuba Wiland - Bydgoszcz

Organizacja Chojnickich BLACK TUR JAM to połączenie pasji i determinacji w realizacji młodzieńczych celów, którą reprezentuje chojnicka nieformalna grupa skaterów: Błażej Miliwek, Adam Mielewczyk, Dawid Garden Gadomski, Patryk Erwart, Błażej Zakrzewski i Jakub Szupke, jak również doświadczenia płynącego z realizacji wielu imprez sportowych (Marzenna Osowicka i Jacek Lewiński z UKS „Ósemka” Chojnice) oraz doświadczenia przewodniczącego Osiedla Samorządowego nr 9 – Andrzeja Gąsiorowskiego. Ukoronowaniem zawodów sportowych był koncert DJ  Paulo i Bisz, DJ Te z raperem Emce.

Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, małego grantu pozyskanego z UM w Chojnicach oraz wsparcia finansowego prywatnych sponsorów.

Marzenna Osowicka. Fot. Kuba Szupke

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.